Vilkikų eilės Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje ketvirtadienio rytą gerokai sumažėjo, tačiau Muitinės serveriai vis dar neveikia, teigia Muitinės departamentas.

Pasak Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus vedėjo Laimio Žlabio, šiuo metu įvažiuoti į šalį laukia apie 600 vilkikų. o išvažiuoti iš Lietuvos eilių nėra.  

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ trečiadienį skelbė, kad pasienyje buvo susidariusi beveik 2 tūkst. vilkikų eilė. Tuo metu L. Žlabys BNS teigė, jog trečiadienį įvažiuoti į Lietuvą laukė apie 1 tūkst. vilkikų, o iš Lietuvos – apie 170.

„Įvažiavimo kryptimi eismas pagreitėjo du kartus, išvažiavimo kryptimi iš Lietuvos į Baltarusiją – tris kartus. (...)  Išvažiavimui iš Lietuvos šiuo metu stovi 75 mašinos aikštelėje, bet jos stovi ten, nes pačios nori stovėti. Į postą yra atvažiavę 17 mašinų“, – BNS sakė L. Žlabys.

Jo teigimu, sugedus serveriams, informacinės sistemos vis dar neveikia, todėl vilkikai tikrinami ne elektroniniu, o popieriniu būdu. Tačiau siekiant sumažinti eiles, vilkikams leidžiama važiuoti ir keleivių juosta, be to, juos tikrina daugiau pareigūnų. 

„Vietoje imamės visų įmanomų priemonių dėl papildomo srauto paleidimo per keleivių juostą, nes ji per pandemiją yra tuščia. Mobilizavome pareigūnų papildomą rezervą, jie šitose juostuose atliks krovininių automobilių aptarnavimą“, – sakė L. Žlabys.

Sistemos neveikia nuo antradienio – skelbiama, kad jos galėtų būti atkurtos ketvirtadienį 14 val., tačiau L. Žlabys sako, kad tai labai optimistinis scenarijus. Pasak jo, sugedo pagrindinis muitinės serveris, o norint naudotis kitu, reikia persiųsti duomenis. 


Rašyti komentarą...
L
Laimis
2021-03-25 13:45:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kazkokia nesamone skiedzia. Vienas dalykas furu eiles, bet sustojo viskas kas susijoje su importais ir eksportais, siuntos visos stovi UPS, TNT ir t.t. kosmaras... viskas per sikna , kaip visada, ta pati istorija kaip ir su registru centru,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų