Skaistė: mokesčių sistemos teisingumas yra vienas svarbiausių tikslų

Mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikime trečiadienį diskutuojant apie sektorinių mokesčių lengvatų klausimus, finansų ministrė Gintarė Skaistė pabrėžė mokesčių sistemos teisingumo aspekto svarbą, pranešė Finansų ministerija.

„Teisingesnė mokesčių sistema padėtų surinkti daugiau pajamų į biudžetą būtent iš tų žmonių, kurie tikrai gali prisidėti prie mūsų valstybės kūrimo. Natūralu, jog didesnės pajamos reikalingos kokybiškesnėms viešojo sektoriaus paslaugoms apmokėti, viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio gerinimui, taip pat pensijų didinimui, kas yra numatyta šios Vyriausybės programoje“, – teigė finansų ministrė G. Skaistė.

Ji taip pat pažymėjo, jog labai svarbus vienodas reglamentavimas, kadangi yra atskirų sričių, kur pelnas apskaičiuojamas skirtingai pagal sektorius. Anot ministrės, pelno mokesčio apskaičiavimas ir sumokėjimas turėtų būti tapatus nepriklausomai nuo sektoriaus, kuriame dirbama, o apskaita – turėtų būti išties reali.

Privatūs poreikiai, anot G. Skaistės, būtų apskaitomi kaip privatūs ir apmokestinami atitinkamai, siekiant išvengti gudravimo ir bandymo susimažinti mokėtinus mokesčius įmonės kišenės sąskaita.

Ministrė taip pat atkreipė dėmesį į būtinybę paprastinti verslo sąlygas ir mažinti administravimo naštą smulkiam ir vidutiniam verslui.

„Šiandien labai svarbu kalbėti apie smulkaus ir vidutinio verslo sąlygų tobulinimą, išgryninant jo formas, suvienodinant skirtingų formų apmokestinimo sąlygas bei supaprastinti buhalterinę apskaitą ir mokesčių administravimą. Būtina siekti, kad visgi smulkiam ir vidutiniam verslui mokesčių sumokėjimas, jų administravimo paslauga, kurią verslas gauna, būtų patogesnė vartotojui. Tokiu būdu būtų sumažinama administracinė našta būtent smulkesniam verslui“, – tvirtino G. Skaistė. 

REKLAMA

Anot finansų viceministrės ir darbo grupės pirmininkės Rūtos Bilkštytės, siekiant užtikrinti savarankiškų mokesčių mokėjimą – labai svarbus mokestinių lengvatų pagrįstumas ir aiškumas.

„Vienas svarbiausių mokesčių teisingumo kriterijų yra esamų mokestinių lengvatų pagrįstumas. Todėl peržiūrint sektorines pelno mokesčių lengvatas ir mokestinius režimus, labai svarbu užtikrinti, ar pasiekiami lengvatai keliami tikslai. Tikimės, kad siūlomi pakeitimai užtikrins didesnes valstybės pajamas per gyventojų savanorišką mokesčių mokėjimą“, – pažymėjo  viceministrė R. Bilkštytė.

Mokesčių lengvatas ir kitus pakeitimus nagrinėjanti darbo grupė savo pasiūlymus planuoja suformuluoti spalio mėnesį.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-06-10 09:38:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
bla bla bla. Ekonomika turi būti ekonomiška ir t.t.. apgailėtina.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų