• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas svarstys galimybę griežtinti neblaivaus vairuotojo atsakomybę, kai eismo įvykio metu nukenčia žmogus.

REKLAMA
REKLAMA

Projektu numatoma padidinti atsakomybę už kelių eismo taisyklių pažeidimus ir numatyti, kad didesnė atsakomybė taikoma ne tik už girtumą, bet ir kai kuriuos kitus ypatingą pavojingumą visuomenei rodančius nusikaltimo požymius: nusikaltimo padarymą daugelio aukų atžvilgiu, pakartotinumą, pabėgimą iš įvykio vietos, nusikaltimo padarymo asmens, kurio pareiga prižiūrėti viešąją tvarką ir kelių eismo saugumą.

REKLAMA

Seimo nario Kęstučio Čilinsko pateiktame aiškinamajame rašte, už sukėlimą autoįvykio, dėl kurio žuvo žmogus, vietoje numatyto aštuonerių metų laisvės atėmimo maksimumo siūlomas laisvės atėmimas nuo trijų iki dešimties metų.

Kai nukentėjusysis žūsta dėl girto vairuotojo kaltės, dabar nustatyta atsakomybė – laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų. Projektu siūloma girtojo nusikaltėlio atsakomybę padidinti – nustatyti bausmę nuo penkerių iki penkiolikos metų laisvės atėmimo.

REKLAMA
REKLAMA

Teikiamu projektu siekiama, jog girto kaltininko pasišalinimas iš įvykio vietos būtų priskiriamas prie sunkesnę atsakomybę sukeliančių nusikaltimo požymių. Prie tokių požymių taip pat būtų priskiriamas pakartotinumas, ne vieno asmens sužalojimas. Visais šiais atvejais būtų nustatomas laisvės atėmimas nuo penkerių iki penkiolikos metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat įstatyme būtų išskirta atsakomybė pareigūnų, užtikrinančių viešąją tvarką ar kelių eismo priežiūrą.

Atitinkamai didinama atsakomybė už autoįvykius, sukėlusius nesunkų arba sunkų sveikatos sutrikdymą. Projektu siūloma nustatyti laisvės atėmimą iki ketverių metų.

REKLAMA

Numatoma padidinti atsakomybę už įvykius, kai kaltininkas nukentėjusiam sukelia sunkų sveikatos sutrikdymą.

Remiantis dabar galiojančiu straipsniu už girto vairuotojo padarytą sunkų sveikatos sutrikdymą nustatytas laisvės atėmimas iki šešerių metų. Atsižvelgiant į nusikaltimo pavojingumą ir būtinumą didinti eismo saugumą ir ginti nukentėjusiųjų teises, projektu numatoma nustatyti laisvės atėmimą nuo dviejų iki devynerių metų. Šią atsakomybę siūloma nustatyti ir tais atvejais, kai nusikaltimas padaromas pakartotinai, arba daugiau kaip vieno nukentėjusiojo atžvilgiu, arba padaromas pareigūno, turinčio užtikrinti viešąją tvarką ar kelių eismo priežiūrą, arba asmens, pasišalinusio iš įvykio vietos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų