Administracinių teisės pažeidimų kodekse siūloma numatyti aiškius kriterijus, kuomet žemės ūkio mechanizmus eksploatuojantiems asmenims yra skiriama administracinė nuobauda už kelių teršimą.

Tokį kodekso papildymo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Pagal siūlomą projektą, jeigu žemės naudotojas žemės ūkio mechanizmais užteršė kelio dangą ir nepranešė teritorinei policijos įstaigai bei nedelsdamas nenuvalė kelio dangos, jam gresia bauda nuo 50 iki 200 litų, įskaitant pareigą atlyginti užterštos kelio dangos valymo išlaidas.

Pasak R. Žemaitaičio, projekto rengimą paskatino neišsamus kelių priežiūros reikalavimų reglamentavimas, kuomet žemės ūkio mechanizmus eksploatuojantiems asmenims nėra nubrėžtos aiškios ribos, už kokio masto kelių teršimą yra skiriamos administracinės nuobaudos.

„Taip pat susidarė situacija, kuomet intensyviu žemės ūkio darbymečiu asmenys, nuolatos naudojantys žemės ūkio techniką, neturi galimybės po kiekvieno važiavimo keliu iškart sutvarkyti užterštą plotą, o tai gali padaryti tik atlikę žemės ūkio darbus.

Tam, kad būtų įvestas aiškumas, kuomet asmenims, savo žemės ūkio technika užteršusiems kelio dangą, gali būti skiriama administracinė nuobauda, būtina priimti šį projektą“, – teigia Seimo narys R. Žemaitaitis.

REKLAMA

Priėmus siūlomą projektą, pasak jo, būtų užtikrintas aplinkosaugos reikalavimų laikymasis bei apibrėžti aiškūs kriterijai, kuomet asmenims, eksploatuojantiems žemės ūkio techniką, gali būti skiriama administracinė nuobauda už kelių dangos teršimą.

Šiuo metu galiojantis ATPK tiesiog numato administracinę nuobaudą už kelių teršimą, tačiau nėra kriterijų, kuomet ir už kokio masto teršimą ši administracinė nuobauda gali būti skirta.


Rašyti komentarą...
u
ukininkas
2011-01-06 07:42:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas to nesupranta tai tokius ir istatymus bando prastumt
Atsakyti
0

u
ufo
2011-01-12 01:38:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
ponas žemaitukas nekenčia ūkininkų..., o ką baus kai smėlio ar skaldos karjeras šalia pagrindinio kelio ir pilna ant asfalto akmenų ir yra daužomi automobilių stiklai ir kt.?????
Atsakyti
0

u
ukininkiukas
2011-01-13 13:51:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
bus kaimo davatkelem ka veikt, skambys mentukam ant kelio purvo pamaciusios. Dar papildoma pramoga nieko neveikianciam pašalpiniam kaimieciui, kai mato, kad kitas zmogus dirba ir kažka turi.Žemaitaičiui dėkui, kad skatina užimtumą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų