• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai, kurie yra netekę darbingumo ir neturi sukaupę reikiamo stažo, gali pretenduoti į šalpos neįgalumo pensijas. Tiems, kas yra labiausiai nedarbingi, šias pensijas siūloma pakelti du kartus.

Gyventojai, kurie yra netekę darbingumo ir neturi sukaupę reikiamo stažo, gali pretenduoti į šalpos neįgalumo pensijas. Tiems, kas yra labiausiai nedarbingi, šias pensijas siūloma pakelti du kartus.

REKLAMA

Atitinkamas įstatymo pataisas trečiadienį oficialiai registravo Seimo narės Monika Ošmianskienė ir Morgana Danielė.

„Projektas parengtas paaiškėjus, kad Lietuvoje egzistuoja grupė asmenų su negalia, kuri yra išskirtinai diskriminuojama ir gauna ypatingai mažas šalpos neįgalumo pensijas, lygias tik 1 šalpos pensijos bazės dydžiui, t.y. 173 eurams.

Šis dydis yra vienodas tiek sunkios, tiek vidutinės negalios atveju. O lengvą negalią turintys negauna nieko. Be to, ši grupė asmenų su negalia yra vienintelė, kuri netenka šalpos neįgalumo pensijos tuo atveju, jei įsidarbina. Tai asmenys, kurie negalią įgijo būdami vyresni nei 24 metai ir neturėdami minimalaus darbo stažo“, – nurodoma projekto aiškinamajame rašte.

Jame atkreipiamas dėmesys, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atlieka Minimalių pajamų studiją, po kurios, remdamasi mokslininkų rekomendacijomis dėl minimaliųjų pajamų sistemos pertvarkos, imsis rengti atitinkamus teisės aktų pakeitimus.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau esą tai įvyks geriausiu atveju kitais metais. 

„Tuo metu žmonėms gyventi reikia čia ir dabar. Įvertinus faktą, kad Lietuvoje yra dviženklė metinė infliacija, o elektros ir dujų kainos siekia neregėtas aukštumas, teikiamas šis Įstatymo projektas dar šiemet ir prašoma skubos“, – nurodoma rašte.

REKLAMA

Pagal šiuo metu galiojantį Šalpos pensijų įstatymą, asmenims, pripažintiems netekusiais 60 proc. ir daugiau darbingumo (iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti I ar II grupės invalidais) po to, kai jiems sukako 24 metai ir neturintiems minimaliojo darbo stažo mokama 1 šalpos pensijų bazės dydžio (173 eurų) šalpos neįgalumo pensija.

Projektu siūloma pakeisti įstatymą ir sunkią negalią turintiems asmenims, kurie negalią įgijo būdami 24-erių metų ar vyresnis, bet neturėdami minimaliojo darbo stažo, mokėti 2 šalpos pensijų bazės dydžio pensiją, kuri siektų 346 eurus.

Pensija 325 Eur. - 30 metų stažas. Nesuprantu iš kur traukiamos tos minimalios pensijos 450 Eur. turint būtinąjį stažą.
Neįgalumo Pensijas būtina peržiūrėti
Neįgalumo Pensijas būtina peržiūrėti
Būtina peržiūrėti ir naikinti išmokas Neįgalumo pensijas su 50 procentų darbingumu tiems kurie dirba pilnu etatu.
Jeigu žmogus pajėgia dirbti visu krūviu, tai tokiems Neįgalumo pensija neturėtų būti mokama.
Dažniausia jie nelegaliai gavę tas pensijas už kyšius ir suklastotus ligos istorijų duomenis.
Nors tokie atsikvošėjimai vėluoja daugiau nei trisdešimtmetį, tai vis geriau nei niekada
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų