SEB ekonomistas apie galimą krizę: Lietuva nėra saugus uostas

Vienas dažniausių klausimų, kurio pastaruoju metu sulaukia ekonomistai, yra „kada bus krizė ir ar bus krizė?“. Tai jau pradeda atsibosti, juokauja SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas. Tiesa, jis perspėja, kad dėl vis niūresnių nuotaikų euro zonoje, nukentėti gali ir mūsų šalis.

Metinę Lietuvos makroekonomikos apžvalgą pristatęs T. Povilauskas sakė, kad šiais metais Lietuvos ekonomika augs 2,9 proc. Didžiausią įtaką ekonomikos augimui turės augsiančios namų ūkių vartojimo išlaidos.

„O 2020 m. BVP prognozuojamas augimas sieks 2,4 proc. Manome, kad Lietuva nėra saugus uostas Europoje ir prastos nuotaikos euro zonoje turės įtakos mūsų eksportuojančiam sektoriui.

Šiandien jis užsakymų skaičiumi nesiskundžia, pramonės nuotaikos Lietuvoje yra bene geriausios visoje euro zonoje. Bet turime turėti omeny ir tai, kad gali įvykti kietasis Brexit. Koks tai bus chaosas – sunku prognozuoti“ , – apie ateitį kalbėjo ekonomistas.

Anot T. Povilausko, prastėjančias verslo ir vartotojų nuotaikas euro zonoje atspindi tiek pramonės, tiek vartotojų pasitikėjimo rodikliai. Pramonės atstovai šiuo metu daug pesimistiškiau vertina ateitį.

Daugiau pinigų ir ukrainiečių 

Bet gerų naujienų ekonomistas irgi nepagailėjo. Ypač, susijusių su gerėjančia demografine padėtimi ir pajamomis.

„Gera naujiena, prisidedanti prie ekonomikos stiprėjimo, yra ta, kad keičiasi tarptautinės migracijos balansas. Praėjusiais metais nemažai žmonių grįžo į Lietuvą ir migracija buvo viena mažiausių per dešimtmetį.

Motyvacija grįžti į Lietuvą didėja, didėjant pajamų lygiui mūsų šalyje. Brexit mūsų gyventojų skaičiui vienareikšmiškai išeina į naudą. Be to, šįmet toliau turėtų daugėti darbuotojų iš trečiųjų šalių“, – įsitikinęs T. Povilauskas.

Be to, dėl šiais metais įsigaliojusių mokestinių pertvarkų, grynosios žmonių pajamos augs nemažai, pabrėžia ekonomistas. O ir infliaciją, kuri sieks apie 2,5 proc., daugiausiai lems tik brangsiančios paslaugos, o ne produktų kainos.

REKLAMA

Jau anksčiau SEB bankas skelbė, kad vidutinis lietuvių darbo užmokestis 2019 metais didės 7, o 2020 metais lėčiau, 6 procentais.

Latvių eksperimentas nepasiteisino

Pristatydamas šių metų apžvalgą T. Povilauskas žvilgsnį nukreipė ir į praėjusių metų sausį įvykdytą kaimynų latvių eksperimentą. Nuo 2018 m. jie sumažino PVM lygį daržovėms ir vaisiams, kurie gali būti auginami Latvijoje.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2019-02-05 12:28:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoj krizes sąlygoja didžiujų kapitalistinų valstybių(supervalstybių) ekonominės krizės . Pabaltijos valstybė yra per maža , kad nuo jos prasidėtų...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų