Apie tai, kad Lietuvos advokatūra svarsto kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), Eltai anksčiau trečiadienį patvirtino Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Andrius Romanovskis.
„Kaip teisininkas manau, kad šitas kreipimasis yra absoliučiai neperspektyvus, kadangi parlamentas griežtai ir dar geriau, negu numatyta Seimo statute, laikėsi visų procedūrų“, – žurnalistams trečiadienį sakė R. Šadžius.
Verslo organizacijos anksčiau kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamos ištirti, ar viename iš balsavimų dėl mokestinės pertvarkos Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) nepažeidė parlamento statuto, komisija vėliau pažeidimų nenustatė.
„Visos (verslo – ELTA) asociacijos (…) turėjo galimybę išreikšti savo nuomonę per Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdžius net tuo metu, kada formaliai pagal Seimo statutą buvo svarstomi tik Seimo narių pasiūlymai, nuomonės buvo išgirstos, visa eile atvejų į jas buvo atsižvelgta“, – teigė R. Šadžius.
Ministro teigimu, į verslo bendruomenės lūkesčius atsižvelgta nusprendus 15 proc. apmokestinti pajamas, kai iš darbdavio įsigytos akcijos (pagal opciono sutartį) parduotos ne anksčiau kaip po 3 metų, įvedus 350 eurų lengvatą papildomam darbuotojų sveikatos draudimui.
R. Šadžius dar kartą pažymėjo, kad Seimas sprendimus priėmė įvertinęs verslo asociacijų išsakomą nerimą dėl žalos ekonomikos augimui.
„Parlamente šitie nuogąstavimai buvo tinkamai įvertinti ir įtvirtinti galutiniuose priimtuose įstatymuose“, – tikino jis.
Seimo sprendimu, visos metinės gyventojų gautos pajamos nuo 2026-ųjų bus sumuojamos ir apmokestinamos progresyviau – šalia jau egzistuojančių 20 ir 32 proc. tarifų įvedamas tarpinis 25 proc. apmokestinimas.
Tarifai bus taikomi trimis laipteliais – iki 36 vidutinių darbo užmokesčių (VDU, kitąmet – 82,9 tūkst. eurų) metinių pajamų (20 proc.), nuo 36 iki 60 VDU (25 proc.), nuo 60 VDU (kitąmet – daugiau nei 138,2 tūkst. eurų) dydžio pajamų (32 proc.)
Išlygos bus taikomos ūkininkams, į bendras pajamas bus sumuojama ir individuali veikla, kurią vykdo teisės srities darbuotojai – antstoliai, advokatai ir notarai.
Taip pat Seimas nusprendė pakeisti nekilnojamojo turto (NT) mokestį, pakelti pelno mokestį, įvesti naujus cukraus ir draudimo mokesčius, kurių pajamos bus skirtos gynybai.
Skaičiuojama, kad mokestiniai pakeitimai kitąmet atneštų apie 250 mln. eurų papildomų pajamų, 2027 m. – virš 600 mln. eurų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!