REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusiją pribaigs krintanti naftos kaina

„Die Welt“ prognozė: kritinė riba – 84 doleriai už barelį

„Kartelė, pasiekusi 84 dolerius Rusijai taps kritine riba“, teigia vokiečių žurnalistas.

„Kartelė, pasiekusi 84 dolerius Rusijai taps kritine riba“, teigia vokiečių žurnalistas.

REKLAMA

„Sakoma, kad Rusijos imperatorius Nikolajus I-asis, kurį vakaruose vadino Europos žandarmu, kalbėdamas apie Napoleono armijos žūtį pareiškė, kad Rusija turi tik tris sąjungininkus – jos armiją, jos laivyną ir jos žiemą“, rašo Michaelis Sturmeris straipsnyje, kurį paskelbė Vokietijos laikraštis „Die Welt“ .

Autorius pastebi, kad „šiomis dienomis vienas aukštas apreigas užimantis Rusijos valdininkas, kalbėdamas kasmetiniame Valdajaus klubo posėdyje Sočyje prisiminė „nuožmiojo karaliaus“ žodžius: „Dabar, kai tarp Rusijos ir Vakarų vyksta ekonominis karas, kuriame esminę reikšmę turi nafta, dujos ir vamzdynai, žiema vis dar bus Rusijos pusėje“.

Rusijos valdžia, tęsia M. Sturmeris, siekia „sudaryti pasitikinčios įspūdį, tačiau Sovietų Sąjungos griuvimo laikai, kai naftos kaina 1986 metais krito 6-8 doleriais per dieną ir tokia išliko ilgą laiką, iki šiol tebėra jos didysis košmaras“.

REKLAMA
REKLAMA

Rusija nuo aštuntojo XX a. 8-o dešimtmečio pradžios yra valstybė-naftos tiekėja, primena autorius, ir dėl to Kremlius galėjo daug ką sau leisti – užtikrinti ne tik gerą gyvenimą nomenklatūrai, bet ir deramą „mažų žmonių“ gyvenimo lygį. Ji galėjo ne tik finansuoti vakarų komunistų partijas ir „ginkluotas ekskursijas“ į tokias tolimas šalis kaip Kuba, Angola ir Mozambikas, bet ir maitinti savo besotį karinį pramoninį kompleksą.

REKLAMA

„1973 ir 1979 metų naftos krizės Kremliui nešė milžinišką derlių, tai kodėl kažkas turėjo nutikti kitaip, kai dvi Artimųjų Rytų valstybės – Iranas ir Irakas – ėmė kariauti tarpusavyje? Kodėl užuot augusios, naftos ir dujų kainos krito?“, klausia straipsnio autorius ir pats atsako: „Kai Irano armija pradėjo skinti pergales prieš Saddamo Huseino kariauną, Saudo Arabija ir JAV įžvelgė pavojų sau ( vieni dėl religinių motyvų, kiti – dėl geopolitikos). Dėl to saudo Arabija atsuko naftos čiaupą ir Iranui baigėsi pinigai. Tas pats nutiko, tiesa, neplanuotai, ir su Sovietų Sąjunga. Jam tai tapo pabaigos pradžia“, dėsto M. Sturmeris.

Šiuo metu Rusijos biuždetas ir socialinių įsipareigojimų vykdymas paremtas 95 dolerių už barelį naftos kaina, tačiau JAV skalūnų revoliucija, pasaulio ekonomikos sąstingis ir naujų tiekėjų atėjimas į rinką mūša naftos kainą. „Kartelė, pasiekusi 84 dolerius Rusijai taps kritine riba“, pabrėžia vokiečių žurnalistas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų