Profsąjungos gegužės 1-ąją mini piknike su „baronkomis“ – mažų atlyginimų simboliu

Minint Tarptautinę darbo dieną profsąjungos Vilniuje, prie Vyriausybės rūmų šeštadienį surengė pikniką.  

Šalia iškabintuose plakatuose buvo skelbiami tekstai, kodėl į profsąjungų renginį negali ateiti įvairių profesijų žmonės, pavyzdžiui, balerina nepasirodė, nes jai reikia išvežioti maistą, troleibuso vairuotoja nespėja, kadangi po darbo dar reikia užtrukti dezinfekuojant vairuotą troleibusą, o valytojas – kad gavo sutvarkyti papildomą plotą.  

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Profsąjungos gegužės 1-ąją mini piknike su „baronkomis“ – mažų atlyginimų simboliu

„Norim ir pagyvent, o ne vien tik dirbt iki nukritimo!“ – skelbia profsąjungų šiemetinis šūkis, iš garsiakalbių sklido lietuviškos patriotinės dainos. 

Vinco Kudirkos aikštėje išskleista palapinė, apkabinėta „baronkų“, simbolizuojančių darbuotojams mokamus mažus atlyginimus, karoliais.

Joje darbo teisės klausimais su specialistai galėjo pasikonsultuoti pro šalį ėję ar specialiai į renginį atvykę gyventojai. Taip pat buvo galima atsilaužti riestainių, gauti kalendorių.  

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė BNS teigė, kad profsąjungų atstovų konsultacijos vyks visą dieną, jeigu bus geras oras.   

Konfederacijos vadovė pripažįsta, kad Lietuvoje profesinėms sąjungoms priklauso nedaug žmonių, bet ji tikisi, kad „darbuotojai aktyvuosis ir supratę, kad tik susitelkę į bendruomenę bus stiprūs, kovos dėl savo teisių“.   

I. Ruginienės teigimu, dabar vyrauja darbdavių inicijuojamo individualizmo skatinamo tendencija.

„Kad kiekvienas žmogus turi pats už save, bet kai jis vienas pats už save, jį labai greitai galima sudoroti“, – BNS piknike sakė I. Ruginienė.   

Tačiau metus, iki kitos gegužės Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai vadovausiančios I. Ruginienės teigimu, ji pastebi išaugusį žmonių susidomėjimą profsąjungomis: „Skambina teiraujasi, kaip sukurti profesinę sąjungą kolektyve. Tiek privačiame, tiek sektoriuje“. 

REKLAMA

Pasak jos, koronaviruso pandemija dar labiau išryškino darbdavių ir darbuotojų santykių problemas: mažus atlyginimus, didelius darbo krūvius, išnaudojimą, nebesubtilų, o akiplėšišką  susidorojimą su darbuotojais.  

„Žmonėms formuojama nuomonė, kad kuo daugiau jie dirbs, tuo daugiau užsidirbs, nors tai visiškai neteisinga, nes žmogus turi dirbti normalų laiką, aštuonias valandas, ir uždirbti, kad nereikėtų galvoti apie viršvalandžius ar darbą per šventines dienas“, – BNS tvirtino I. Ruginienė. 

Tuo metu Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ gegužės 1-ąją minėjo važiuotynėmis: automobilių kolona vyko nuo Seimo, kur buvo surengtas nedidelis piketas, stabtelėjo ties  Vyriausybės rūmais ir pasuko prie Prezidentūros

Gegužės 1-oji pasaulyje minima Tarptautinė darbo diena. Lietuvoje ji yra paskelbta šventine diena. 


Rašyti komentarą...
M
M. ,
2021-05-01 17:24:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tarptautinės darbo dienos proga pasakysiu, kad žmonėms dabar svarbu dirbti kuo mažiau ,bet gauti daugiau ,o taip nebūna,kadaise žmonės dirbo ir šeštadieniais ,dabar gi yra dvi išeigines dienos ir begalės švenčių ir dar mažai?Atlyginimus didinti būtina,bet už darbą ,o ne už pramogas,tai išeina ,kad visi taip būt ,kad vis taip būt,kad visos dienos šventos būt ,kad vieną dieną dirbama ir tą patį pagerinama...tinginių svajonė.
Atsakyti
0

D
Darbdavys
2021-05-03 07:26:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
O mes paminėsime darbo žmonių šventę su bambaliais ir karstais - bambalis pigiausio alaus - kaip simbolis šių dieno propetariato, kuris net nesiruošia dirbti ar išsipagirioti, o karstas - kaip simbolis socdemų valdžios, nusinešusios šimtus milijonų gyvybių Rusijose , Venesueloje ir Š.Korėjoje
Atsakyti
0

x
xxL
2021-05-03 09:27:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
bet profsajungų vadovai manau geras algas gauna. Čia tokie ale Sysai, kurie būdami milijonieriais kovoja už darbininkus :))))))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų