Prezidentas mokėtų 2,7 euro NT mokestį, o kiek mokėtumėte jūs? kur rasti NT vertę

Finansų ministerijai paskelbus planus išplėsti nekilnojamojo turto mokesčio bazę ir apmokestinti daugiau turto, daugeliui gali kilti klausimas, kiek realiai vertinamas jų turtas, už kurį reikėtų mokėti mokestį.

Pagal registruotą įstatymo pataisų projektą apmokestinama būtų gyventojui ar įmonei priklausančios patalpos, inžineriniai ir kiti statiniai (ne žemės sklypai, kurie apmokestinami pagal Žemės mokesčio įstatymą).

Nuo kitų metų siūloma apmokestinti turto vertę, kuri viršija 100 tūkst. eurų.

Kiekvieno konkretaus NT objekto vertę kas penkerius metus nustato ir oficialiai skelbia valstybės įmonė „Registrų centras“.

Jos perskaičiuojamas kas penkerius. Pastarąjį kartą tai daryta 2016 m. Naujos rinkos vertės bus skaičiuojamos kitąmet ir įsigalios nuo 2021 m.

Dabar nekilnojamojo turto mokesčio įstatyme numatytos mokesčio tarifo ribos – nuo 0,3 proc. iki 3 proc. Minimalią ribą siūloma didinti iki 0,5 proc. 

Konkretų mokesčio tarifą juridiniams asmenims kiekviename mieste ar rajone nustato tos vietos savivaldybės taryba. Gyventojų mokėtino mokesčio tarifas ir neapmokestinama turto vertė nustatyta įstatyme.

Naujame projekte siūloma neapmokestinamą gyventojų NT vertę sumažinti nuo dabartinių 220 tūkst. eurų iki 100 tūkst. eurų. Jeigu projektas būtų priimtas, 0,5 proc. mokesčio tarifu būtų apmokestinta turto vertė nuo 100 tūkst. eurų iki 300 tūkst. eurų.

Pavyzdžiui, prezidento Gitano Nausėdos namas įvertintas 213 tūkst. eurų. Tiesa, kaip jau skelbta, tai yra bendroji jo ir žmonos nuosavybė. Pagal įstatymą, bendraturčiai mokestį turėtų mokėti proporcingai turimai turto daliai.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. G. Nausėdos namas

Šiuo atveju turto vertė būtų dalijama pusiau ir būtų laikoma, kad kiekvienam iš sutuoktinių priklauso po 106,5 tūkst. vertės turto. Taigi prezidentui ir jo žmonai reikėtų mokėti NT mokestį nuo 6,5 tūkst. eurų.

0,5 proc. nuo šios sumos yra 32,5 euro per metus. Tai būtų 2,7 euro per mėnesį.

Sužinoti bet kurio NT objekto mokestinę vertę galima Registrų centro svetainėje (vaizdo siužetas, kaip tai padaryti yra šio straipsnio viršuje). Kiekvienos savivaldybės taikomą NT mokesčio tarifą juridiniams asmenims galima rasti Valstybinės mokesčių inspekcijos svetainėje. 


Rašyti komentarą...
P
Pirkėja
2019-10-08 15:08:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nausėdos namas įvertintas 213 tūkstančių :DDD ??? Aš duosiu už ji net daugiau, nupirksiu už 230000eur, parduosit?
Atsakyti
-1

N
Nauseda
2019-10-08 16:45:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nea
Atsakyti
0

P
Pilietė
2019-10-08 16:51:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vėl vaidinam, kad ivedam mokesčius "brangiam turtui", reaguojam į EK, OECD siūlymus, bet padarom sistemą kaip daug NT turintiems vėl nieko beveik nemokėti. Ir taip meluojam patys sau apie "subalansuotus" mokesčius.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų