REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nebeužtenka verslo gaivinti surašytomis abstrakčiomis nuostatomis - reikalingi konkretūs terminai ir sąlygos. Pramonės atstovai vieni kitus ragina imtis iniciatyvos, nuo kurios gali priklausyti ūkio būklė ateityje.

REKLAMA
REKLAMA

Šalies verslo aplinkos gerinimas, kreditų rinkos gaivinimas, ES struktūrinės paramos gavimo supaprastinimas ir spartinimas, palankesnės sąlygos eksportui ir investicijoms į inovacijas - tai kelios nuostatos, kuriomis ketinama gaivinti šalies ekonomiką.

REKLAMA

Vakar šalies pramonės atstovai kalbėjo, ar tinkamomis priemonėmis valdžia siekia įgyvendinti programą ir skatinti ūkį.

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) pabrėžia, kad nuo Vyriausybės parengto programos plano ir priimtų priemonių bei jų įgyvendinimo priklausys verslo ir pramonės padėtis šalyje, be to, tai lems ekonominę ir socialinę Lietuvos padėtį ateinančius ketverius metus.

REKLAMA
REKLAMA

Veikti aktyviau

„Šiame plane nekonkretumas jau tapo tradicija. Išsakyta minčių, kad šalyje siaučia ne finansų, o valdymo krizė - valstybė nesusidoroja su jai pavestomis užduotimis, tad tenka matyti liūdnas pasekmes. Turime aktyviai dalyvauti šiame procese ne kaip stebėtojai, o rodyti iniciatyvą, nes nuo to priklausys, kokioje šalyje gyvensime artimiausius ketverius metus, - pramonės įmones vienijančias asociacijas ragino Sigitas Besagirskas, LPK Finansų ir ekonomikos departamento direktorius. - Laiko liko nedaug - iki vasario 10 dienos turime efektyviai reaguoti, pateikti konkrečius siūlymus ir parengti tokį priemonių planą, kuris būtų palankus atskirai kiekvienai įmonei ir verslui apskritai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pasigenda, kad prie kai kurių verslo gaivinimo programos nuostatų net nėra įrašyta, kokios priemonės bus taikomos.

„Kai kurios nuostatos, tarkime, viešųjų pirkimų skaidrumo ir efektyvumo didinimas Vyriausybės priemonių plane minimas apie 10-15 kartų, tai yra labai sveikintina nuostata, tačiau norisi daugiau konkretumo ir aiškumo. Arba, pavyzdžiui, dėl darbo santykių lankstumo didinimo įtrauktos abstrakčios frazės. Nors jos ir yra mums palankios, konkrečiai įgyvendinant galima pasukti ir vienaip, ir kitaip bei pasiekti dar blogesnių rezultatų, nei buvo iki šiol“, - vardijo S.Besagirskas.

REKLAMA

Klaidos taisomos

Vidmantas Vikšraitis, Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos prezidiumo narys, sako, kad verslo gaivinimo priemonių plane per daug dėmesio skiriama statybų sektoriui, o tekstilės pramonė pamirštama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų