Pirmosios lietuviškos bulvės jau prekyboje: ar įpirksime?

Pačios pirmosios lietuviškos bulvės ant prekystalių nugulė jau prieš šv. Antaną. Vieni pirmųjų ankstyvąsias „Solist“ veislės bulves šią savaitę ėmė kasti Kėdainių rajono ūkininkai.

Ūkininkai bulvių sodininkus į žemę sukišo dar kovo pradžioj, tačiau šiemet kasa panašiu laiku kaip ir pernai. Dėl šaltos gegužės ankstyvų bulvių negausu. Todėl ir kaina pačių pirmųjų bulvyčių bus kiek didesnė - ne mažiau kaip euras už kilogramą.

Po nedaug kasti bulves pradėjęs ūkininkas Rimantas Žebarauskas sako, kad pirmosios bulvytės nėra didelės, tačiau pirkėjų mėgstamos ir perkamos. Visas šviežias bulves ūkininkai realizuoja per „bulvių namų“ kooperatyvą, tad dairytis turguje lietuviško derliaus dar per anksti. Pirmiausia aprūpinami prekybos tinklai.

Šiemet, kaip ir pernai, Kėdainių krašto ūkininkai iš hektaro planuoja prikasti vidutiniškai apie 30 tonų ankstyvųjų bulvių. Kiek didesnių bulvių turėtų atsirasti tik apie Jonines, jos jau tiks ne tik paragauti, bet ir visiems tradiciniams lietuviškiems patiekalams gaminti.

REKLAMA

Panevėžio krašto ūkininkai kol kas neskuba kasti ankstyvų bulvių. Ant lauko bulvės dar nė nežydi. Kol kas ūkininkai baigia išparduoti pernykštes. Iki šios savaitės prekybos tinklai ir turgūs prekiauja užsienyje išaugintomis bulvės. Jos paprastai importuojamos iš Maroko, Egipto, Ispanijos ir tos pačios Lenkijos.

Na, o šalyje prasidėjus didžiajam bulviakasiui, šviežių bulvių kainos turėtų kristi maždaug perpus.

Daugiau žiūrėkite TV3 reportaže.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų