• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Lietuvos geležinkelių“ keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ daugiausia keleivių pritraukiančiose geležinkelio stotyse diegs modernius bilietų pardavimo automatus (bilietomatus). Žadama, kad jie leis geriau aptarnauti klientus, tačiau nauji įrenginiai grynųjų pinigų nepriims ir leis atsiskaityti tik kortelėmis.

„Lietuvos geležinkelių“ keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ daugiausia keleivių pritraukiančiose geležinkelio stotyse diegs modernius bilietų pardavimo automatus (bilietomatus). Žadama, kad jie leis geriau aptarnauti klientus, tačiau nauji įrenginiai grynųjų pinigų nepriims ir leis atsiskaityti tik kortelėmis.

REKLAMA

Pagal „LTG Link“ užsakymą bilietomatus pagamins jungtiniu veiklos pagrindu veikiančios Lenkijos bendrovės „Mera Systemy“ ir „Mera-Serwis“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Viešąjį pirkimą laimėjusios tiekėjos už beveik  1,7 mln. eurų užtikrins 33 bilietomatų gamybą, stebėjimo ir valdymo sistemos diegimą,  sistemos palaikymą ir nuolatinę priežiūrą eksploatavimo laikotarpiu, praneša bendrovė.

Planuojama, kad šiemet bus pradėti „bilietomatų projektavimo, programavimo ir įrengimo darbai. Pirmieji bilietomatai turėtų pradėti veikti šių metų pabaigoje. 

REKLAMA
REKLAMA

Įdiegus naujuosius bilietomatus traukiniais keliaujantys žmonės galės savarankiškai įsigyti bilietus net 23 geležinkelio stotyse. Devyniose iš jų galimybė įsigyti bilietus bus sukurta naujai – pastaraisiais metais jose bilietų pardavimas nebuvo vykdomas. 

REKLAMA

Naujaisiais bilietomatais stotyse keleiviai galės naudotis nuo pirmo iki paskutinio dienos traukinio.

Pasak „LTG Link“, atsižvelgiant į daugiametes tendencijas vis dažniau atsiskaitymui naudoti banko korteles ar išmaniuosius įrenginius bei siekiant itin efektyvaus bilietomatų valdymo, juose bus galima atsiskaityti tik banko kortelėmis. 

Tam, kad bilietomatų diegimas būtų kuo sklandesnis, stotyse, kuriose iki šiol nebuvo galimybės įsigyti bilietų, du mėnesius nuo jų įdiegimo bendrovės darbuotojai asistuos bilietomatais pasinaudoti norintiems keleiviams.

REKLAMA
REKLAMA

„Diegiame inovatyvius sprendimus tam, kad augiau kaip 20-yje pagrindinių šalies stočių bilietus galėtume pasiūlyti įsigyti dar greičiau ir paprasčiau: patogiu metu, be eilių ir vos 2–3 paspaudimais“, – pranešime cituojamas „LTG Link“ vadovas Linas Baužys

Jis tikino, kad naujosios technologijos bendrovei padės teikit paslaugas dar profesionaliau ir efektyviau.

„Kolegų, dirbančių tiesiogiai su klientais, kompetencijas nukreipti į keleivių aptarnavimą, konsultavimą ir pagalbą jiems visos kelionės metu. Tęsiame savo įsipareigojimą diegti visiems žmonėms pritaikytus sprendimus, todėl naujieji bilietomatai bus pritaikyti ir žmonėms, turintiems individualių poreikių“, – sako „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bilietomatai bus pritaikyti žmonėms, turintiems individualių poreikių: operacinės dalys (lietimui jautrūs ekranai ir atsiskaitymo įrenginiai) bus lengvai pasiekiami žmonėms su ribotu judumu, regos negalią turintys keleiviai galės reguliuoti ekrano ryškumą, simbolių dydį, bilietomatais lietuvių kalba galės naudotis ir aklieji. 

„Pastaraisiais metais „Mera“ įdiegė tūkstančius išmanių bilietų automatų ir taip prisidėjo prie viešojo transporto kokybės gerinimo. „LTG Link“ skirti bilietomatai yra ir modernūs patikrinti įrenginiai. Tokio modelio ir patrauklaus dizaino bilietomatai jau veikia Austrijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Bulgarijoje, Prancūzijoje ir Nyderlanduose.

REKLAMA

Bendrovės inžinieriai juos kūrė taip, kad bilietomatai būtų pritaikyti žmonėms su individualiais poreikiai – jie atitinka visus Europos standartus, skirtus užtikrinti tinkamumą naudoti žmonėms, turintiems judėjimo ar regos negalią“, – sako „Mera Systemy“ generalinis direktorius Łukasz Wiśniewski.

Bendrovė planuoja ir toliau didinti paslaugų prieinamumą, todėl artimiausiais metais tikisi pradėti bilietų prekybą per fizinį partnerį, kuris turėtų veikti žmonėms paprastai pasiekiamose vietose.

REKLAMA

Informacija ir pagalba keleiviams bus siūloma ir tose stotyse, kuriose iki šiol veikė bilietų kasos. Planuojama, kad įdiegus bilietomatus keleiviai bent mėnesį laiko galės bilietus pirkti juose, kasose arba būsimosiose alternatyviose bilietų pardavimo vietose. Vėliau kasų darbas bus stabdomas, o už bilietus grynaisiais atsiskaityti pageidaujantys keleiviai tai galės padaryti traukiniuose arba alternatyvioje bilietų pardavimo vietoje. 

Tokiu būdu bus užtikrintos galimybės tiek patogiai išbandyti naujuosius bilietomatus, tiek, esant poreikiui, už bilietus atsiskaityti grynaisiais pinigais ar juos įsigyti patogiausiu būdu – internetu ar mobiliąją programėle. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir iki šiol, keturiose pagrindinėse šalies stotyse – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių – veiks „LTG Link“ informacijos centrai. Jų darbuotojai galės padėti įsigyti bilietus iš automatų bei padėti kitais su kelionėmis traukiniais susijusiais klausimais. Vilniuje dėl stoties remonto darbų bilietų kasos jau dabar perkeltos į čia įsikūrusį informacijos centrą.

Planuojama, kad naujieji bilietomatai bus pastatyti šiose geležinkelio stotyse: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Lentvario, Kaišiadorių, Švenčionėlių, Kazlų Rūdos, Vilniaus oro uosto, Trakų, Varėnos, Naujosios Vilnios, Ignalinos, Visagino, Marijampolės, Jonavos, Kėdainių, Kretingos, Plungės, Telšių, Radviliškio, Pabradės ir Vievio. Tikslus stočių, kuriose pradės veikti bilietomatų sąrašas, bus patikslintas vėliau.

O ką darys močiutė kuri nemoka jais naudotis.Bukaprociai
Kaip niekas nevažiuos tais traukiniais imsit ir muilo gabalais ne tik grynais.
Taigi traukinių pelnas sumažėjo 20 kartų, dabar su toms naujovėmis sumažės sumažės 50 kartų
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų