• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausią „Sodros“ išlaidų dalį kitąmet sudarys išlaidos socialinio draudimo pensijoms, nes jos bus ženkliai indeksuojamos. Pensijų mokėjimui numatyta skirti beveik 5 mlrd. eurų, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Didžiausią „Sodros“ išlaidų dalį kitąmet sudarys išlaidos socialinio draudimo pensijoms, nes jos bus ženkliai indeksuojamos. Pensijų mokėjimui numatyta skirti beveik 5 mlrd. eurų, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

REKLAMA

Teigiama, kad tiems, kurie per gyvenimą sumokėjo daugiau įmokų, dirbo ilgiau ir tiems, kurie mokėjo mažiau ir dirbo trumpiau, pensijos bus didinamos skirtingu dydžiu.   „Išlaikome tvarų ir nuoseklų pensijų didinimą, o teigiamą einamųjų metų „Sodros“ biudžeto perteklių nukreipiame spartesniam pensijų individualios dalies didinimui. Jau nuo šiemet individualioji pensijos dalis indeksuojama papildomai.

Taip siekiame palaikyti žmones, kurie, būdami darbo rinkoje, sumoka didesnes socialinio draudimo įmokų sumas. Kitaip tariant, tiems, kurie mokėjo didesnes įmokas ar jas mokėjo ilgiau, ir pensijos augs sparčiau“, – pranešime cituojama socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Skaičiuojama, kad vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, kitąmet didės iki 575 eurų nuo 510 eurų 2022 m., t. y. 65 eurais arba 12,7 proc.

REKLAMA

Bendroji pensijos dalis didės apie 9 proc., o individualioji – beveik 15 proc.

Kaip ir šiemet, taip ir 2023 m., pensijas planuojama indeksuoti didinant bazinę pensiją (9,02 proc.) ir apskaitos vieneto vertę, kuri lemia individualios pensijos dalies dydį (9,02 proc. + papildomai 5,8 proc.). 

Šiemet iš viso nuo sausio mėnesio individualioji pensijos dalis didėjo 12,71 proc., bendroji dalis – 8,47 proc., o nuo birželio mėnesio socialinio draudimo pensijos (abi dalys) didėjo dar 5 proc. 

REKLAMA
REKLAMA

„Nuosekliai einame prie tikslo stiprinti įmokų ir išmokų ryšį, pamažu pereinant nuo dabartinio (bendrosios ir individualiosios pensijos dalies) santykio 60/40 iki 50/50, ką planuojama pasiekti iki 2030 m. Tikimasi, kad 2023 metais šis santykis sudarys 56/44.

Taigi, žmogus, kuris turi įgijęs didesnį nei būtinąjį stažą, gaus proporcingai didesnę bendrąją pensijos dalį, o tas, kuris moka didesnes įmokas, – gaus didesnę pensijos individualiąją dalį“, – žada ministrė M. Navickienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastaruoju metu nemažai viešo pasipitkinimo sulaukė valdančiųjų sprendimas sparčiau padidinti pensijas tiems, kas nėra sukaupęs būtinojo 32,5 metų socialinio draudimo stažo. Panašu, dabar ministerija siekia keisti padėtį.

Ministerijos specialistai yra aiškinę, kad pensija yra ir skurdo mažinimo priemonė, nors skurdo mažinimui skiriamos pašalpos ne iš „Sodros“ biudžeto, į kurį įmokas moka tik dirbantys asmenys, o iš bendro valstybės biudžeto, į kurį mokesčius moka visi.

REKLAMA

Bendroji pensijos dalis yra universali ir užtikrina bazines pajamas visiems gavėjams, o individualioji dalis, atspindinti asmens sumokėtas įmokas, įgyja didesnę reikšmę, stiprinamas įmokų ir išmokų ryšys.

Socialinio draudimo pensijas gauna 610 tūkst. senatvės pensijos amžių sukakusių asmenų ir 151 tūkst. žmonių su negalia. 

Infliacija24%, pesija didės 12%, ačiū koncerwatnikams
prie tokių kainų pensijas būtina didint bent jau mažiausiai po 100e
Ir vėl nieko nerašo apie netekto darbingumo pensijas, net neužsiminė, jos dabar vidutiniškai 319eu,pačios mažiausios ES, palieka juos ne gyventi, o egzistuoti...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų