„Tikrai turėtume būti pelningi šiais metais. Mūsų kooperatyvo nariai mažina pieno gamybos apimtis. Pernai nariai sumažino 5 proc. gamybą. Perdirbimo įtaka, kadangi pradėsime perdirbimą, ji nebus iš karto tiek pelninga, kad galėtume kompensuoti kritimus rinkoje. Didelio pasikeitimo nuo praėjusių metų neturėtume matyti“, - BNS sakė „Pienas LT“ valdybos pirmininkas.
Jo teigimu, šiuo metu rinkoje yra labai prasta situacija - kooperatyvas už pieną gauna 2,5-3 centais mažesnę kainą nei stambieji pieno gamintojai, gaunantys apie 21 centą už kilogramą pieno.
„Vykdydami investicinius projektus, mes nenorime turėti minusinės pelno eilutės ataskaitoje, todėl vykdome savo veiklą taip, kad pelningumas siektų apie 2 proc. Tokį pelningumą mes esame sutarę ir su nariais jį išlaikome. (...) Situacija yra katastrofiškai bloga. Mes turime labai blogą rinką ir kooperatyvai gauna apie 2,5-3 centus žemesnę kainą nuveždami pieną į vietą nei kiti pieno gamintojai. Tai yra jėgos demonstravimas iš perdirbėjų pusės ir siekimas, kad būtų demotyvuoti pieno gamintojai kooperuotis“, - kalbėjo N.Narauskas.
Anot jo, 2015 metų kooperatyvo grynasis pelnas siekė 4,926 mln. eurų, tačiau iš veiklos jis uždirbo 726 tūkst. eurų pelno - likusi suma gauta iš draudimo išmokos dėl neįvykdytos gamyklos džiovyklų tiekimo ir montavimo sutarties.
N.Narauskas pridūrė, kad dėl Europos Sąjungoje (ES) panaikintų pieno kvotų kooperatyvo eksportas į Lenkiją ir Latviją pernai smuko iki 25 proc., kai anksčiau jis siekė 50 proc. viso parduodamo pieno.
„Pienas LT“ baigia įrengti pieno perdirbimo gamyklą, kurioje jau dabar gaminamas nedenatūruotas aukštos koncentracijos pieno baltymas, naudojamas maisto ir farmacijos pramonėje. 33,6 mln. eurų vertės (iš jų 14,7 mln. eurų - ES parama) pieno perdirbimo gamykla Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje atidaryta pernai lapkritį, o likusią įrangą tikimasi sumontuoti iki birželio pabaigos.