Dirbate tada, kai norite. Uždirbate tiek, kiek norite. Už gerus rezultatus galite būti paskatintas nauju automobiliu ar kita solidžia dovana. Svarbiausia – esate pats sau viršininkas. Skamba tarsi svajonių darbas?
Tokių darbo pasiūlymų internete netrūksta. Norint jį gauti nereikia turėti aukštojo išsilavinimo, darbo patirties. Netgi nereikia siųsti savo gyvenimo aprašymo ar ruoštis pokalbiui su būsimu darbdaviu. Ir visai nesvarbu, kuriame mieste ar rajone gyvenate, nes dirbti galite bet kur. Vienintelis reikalavimas – turite būti sulaukęs 18 metų.
Nepriklausomas platintojas – taip realybėje skamba „pats sau viršininkas“ pareigos. Platintojo nesieja jokie darbo santykiai su kompanija, kurios produktus ji platina.
Galite platinti daugybę produktų: nuo kosmetikos, higienos priemonių, maisto papildų iki puodų ar dulkių siurblių. Kuo brangesnė prekė, tuo daugiau komisinių.
Daugelis susivilioja nepriklausomo platintojo darbu, ypač jeigu pats perka produktus iš kitų platintojų. Tačiau uždirbti žadamus pasakiškus komisinius, sėkmingai plėtoti nuosavą „verslą“ – ne taip paprasta.
Ne paslaptis, kad dažnai tokio darbo imasi motinystės ar tėvystės atostogose esantys žmonės. Kadangi tokie „darbo santykiai“ nėra niekaip įforminami, o platinami produktai perkami tarsi savo reikmėms, nekyla grėsmė netekti valstybės skiriamų išmokų.
„Kadangi vaikščioti nuo durų prie durų mums draudžiama, neturėdamas nemenko pažinčių rato nieko neparduosi. Jeigu nori tapti geru platintoju, gauti didesnes nuolaidas, per mėnesį turi surinkti užsakymų už, pavyzdžiui, pusantro tūkstančio litų. Jeigu tavo užsakymas bus mažesnis nei 175 litai, apskritai nieko negausi“, - pasakoja „Forever“ produktus platinanti vilnietė Simona.
Pradedantis platintojas nuo parduotų prekių geriausiu atveju uždirba 15 procentų. Vadinasi, jeigu surenki minimalų užsakymų už 175 litus, tavo uždarbis tesieks 26,25 lito.
„Gali užsidėti 15 procentų antkainį, tačiau tai dar nereiškia, kad neteks jo sumažinti, mat gali tiesiog nieko neįsiūlyti. O kur išlaidos pokalbiams? Degalams? Juk reikia ne tik skambinti būsimam pirkėjui, bet ir nuvežti prekę. Tad susumavus visas išlaidas, nelabai kas ir lieka“, - atviravo platintoja.
Maždaug pusmetį aktyviai ieškojusi klientų ir pirmus mėnesius surinkusi užsakymų ir už pusantro tūkstančio litų, šiandien moteris aktyviai neužsiima prekyba. Ji tiesiog už savikainą įsigyja produktus savo reikmėms.
Turbūt tokioje situacijoje atsiduria daugelis platintojų, kai visi draugai, giminės ar artimieji jau būna aprūpinti platinama produkcija ir plėsti klientų ratą tiesiog nebėra kur.
Tinklinio marketingo šalininkai pasakytų, kad plėstis tikrai yra kur. Jeigu pats nepardavinėji, gali raginti tuo užsiimti kitus žmones ir nuo jų užsakymų gauti atitinkamus komisinius. Kuo daugiau žmonių atvedi į kompaniją, kuo jiems geriau sekasi, tuo daugiau komisinių gauni.
Dažnai internete skelbimus apie siūlomą nepriklausomo platintojo darbą ir skelbia kiti platintojai. Jeigu toks skelbimas suvilioja žmogų, jis užsideda pliusiuką, kad atvedė į kompaniją naują žmogų.
Visgi retai kam pasiseka, kad sėdi koją ant kojos susidėjęs, o pinigai ateina savaime.
Norint užsiimti vieno ar kito produkto platinimu, reikia dalyvauti mokymuose, išklausyti informaciją apie tuos produktus ir juos išbandyti. Juk neišbandęs pats, vargiai įsiūlysi kitam. Be to, norėdamas surinkti platintojų grupę, būsi atsakingas už mokymų organizavimą, konsultacijas, pristatymus. O visa tai taip pat kainuoja.
Be to, tokio „verslo“ pradžiai reikia turėti ir savų pinigų. Telefonu ar elektroniniu paštu užsakydamas produktus turi pervesti visą reikalingą sumą kompanijai, o tada sulauksite produktų. Savo pinigus atsiimsite ir (galbūt!) šiek tiek uždirbsite tik tuomet, kai užsakovai sumokės už prekes.
Kai sunkmečiu visi veržiasi diržus ir pirmiausia atsisako ne pirmo būtinumo prekių, parduoti vieną ar kitą produktą bus nelengva. Ypač, jeigu siūlote kelis tūkstančius ar dar brangiau kainuojančių puodų, dulkių siurblių ir pan.
Tinklinio marketingo šalininkai greičiausia nesutiks su tokiu teiginiu. Tačiau įsitikinti jo pagrįstumu visai nesunku: pakanka pakelti telefono ragelį ir skambinti giminėms, pažįstamiems, draugams ir pasiūlyti įsigyti, pavyzdžiui, kelis tūkstančius litų kainuojantį puodų rinkinį.
Kiek iš jų pasakys „Taip“ ar bent sutiks išklausyti jūsų pasakojimą, kokie šie puodai patvarūs, ilgaamžiai ir kad tai – pati geriausia investicija? Savo uždarbį galite susiskaičiuoti patys.