Patobulėjusių interneto sukčių pinklės: vienas neatsargus laiškas ir jums nebepadės ir bankas

Internete siaučia sukčiai, įvairiausiais būdais viliojantys mokėjimo kortelių duomenis ir vagiantys pinigus iš įmonių sąskaitų. Vienas neatsargus laiškas gali kainuoti labai brangiai, o pinigus vėliau susigrąžinti gali būti neįmanoma.

Vilniečio Aurelijaus šeima įkliuvo į internetinių sukčių pinkles. Jo šeima „Facebook" socialiniame tinkle gavo žinutę, kurioje socialinio tinklo vardu buvo prašoma atnaujinti duomenis apie savo kreditinės kortelės sąskaitą. Buvo raginama tai padaryti nedelsiant, nes esą baigiasi paskyros galiojimas. Matydami „Facebook" logotipą, žmonės neįtarė nieko blogo ir nepastebėjo, kad šio pavadinime – neteisingos raidės, ir pateikė prašomus duomenis. Vėliau pamatė, kad iš sąskaitos dingsta pinigai.

„Visiškai nieko neįtardami, matydami „Facebooko“ adresus, supildėm informaciją, po kiek valandų, vakare, pamatėme, kad sąskaitoje rezervuoti pinigai. Nesupratom, už ką, jokių operacijų nebuvo atlikta“, - tvirtina nukentėjęs nuo internetinių sukčių Aurelijus Bambalas.

Susigriebę, kad netenka pinigų, žmonės puolė skambinti į jų sąskaitą administruojantį SEB banką, prašydami blokuoti sąskaitą, tačiau bankas jiems nepadėjo.

REKLAMA

„Darbuotojas budintis prie telefono pasakė, kad ne jo kompetencija, jie padaryti nieko negali. Mes pasakėme, kad įvyko vagystė, pranešėme policijai, jie vis tiek nesiėmė jokių veiksmų, nors pinigai tuo metu dar buvo banke. Šiandien pasižiūrėjom, pinigai buvo rezervuoti, buvo banke. Šiandien jų nebėra. Bankas juos atidavė tiesiai šviesiai turbūt vagims. Jie pasisavinti neteisėtai“, - tvirtina pagalbos nesulaukęs vyriškis.

Aurelijus piktinasi, kad bankams moka pinigus už kiekvieną operaciją, o pakliuvęs į bėdą nesulaukia jų pagalbos. Jis guodžiasi bent tuo, kad sąskaitoje tuo metu neturėjo daug pinigų, kaip kad prieš keletą dienų, tad sukčiams pavyko į kitą banką iš jų sąskaitos pervesti vos 30 eurų.

SEB atstovai aiškinasi šį skundą, tačiau pažymi, kad mokėjimo kortelių sistemos veikia taip, kad apmokėjimas yra garantuojamas, jei  mokėtojas patvirtino mokėjimą prieš kortelės blokavimą. Tad ir užrašas „rezervuota“ interneto banke ties pinigų suma reiškia, kad lėšos pasieks gavėją, nepaisant to, kad kortelė vėliau buvo užblokuota.  Didelių vilčių atgauti pinigus Aurelijui nesuteikia ir bankų bei policijos atstovai.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų