REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laura Juozaitytė / Ekonomika.lt

Virtuvės šefas Ali Gadžijevas balandžio pabaigoje vilniečiams atvers „Ali šokoladinės“ duris. Tapęs prabangaus belgiško šokolado prekės ženklo „Callebaut“ ambasadoriumi Lietuvoje, buvęs virtuvės mitų griovėjas gamins ypatingus rankų darbo šokoladinius saldainius ir kitokius gardumynus.

„Mano klientai – mėgstantys keliauti ir išrankiu skoniu pasižymintys žmonės. Suprantu, kad mano produkcija gana brangi ir turbūt ne kiekvienam tokia kaina bus prieinama, tačiau noriu gaminti kokybiškus saldumynus, orientuotis į kokybę, o ne kiekybę. Tad tokie ir mano klientai – išrankūs bei vertinantys išskirtinę kokybę, – savaitraščiui „Ekonomika.lt“ sakė A. Gadžijevas. – Šokoladas ir apskritai saldumynai žmonėms teikia didžiulį malonumą. Vadinasi, parduodu didžiulį malonumą. Daug keliaujantys žmonės, užėję į mano šokoladinę, gali prisiminti kur nors svetur ragautą skonį. Kartu sus šokoladu parduosiu prisiminimą. Parduodu ne tik šokoladą, bet ir istoriją.“

Bazilijonų gatvėje įsikursianti „Ali šokoladinė“ bus vieta, kurioje bus galima ne tik paragauti netikėtų šokolado skonių, bet ir išgirsti apie kuriamą produkciją. „Kaip įmanoma dažniau stengsiuos pats sukiotis parduotuvėlėje, rodyti klientams, kaip yra gaminami saldainiai, pasakoti, kuo vienas aromatas skiriasi nuo kito ir pan. Manau, kad taip kuriama pridėtinė vertė. Šokolado gamintojų konkurencija šiandien yra nemaža, ir būtent eidamas per istoriją, siekdamas įdomiai pateikti savo produkciją gali burti savo klientų ratą“, – teigė A. Gadžijevas.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu pašnekovo gaminamų saldainių jau parduodama partnerių „No Sugar“ ir „Mamma mia“ parduotuvėse.

Idėja gimė netikėtai

Paklaustas, kaip nuo kulinarijos perėjo prie konditerijos, A. Gadžijevas neslėpė, kad tai nutiko netikėtai. „Niekada nesvajojau atidaryti savo šokoladinės. Kartą bičiulis, užsiimantis konditerinių prekių importu, pasiūlė išbandyti jėgas ir padirbėti su šokoladu. Man labai patiko, tad kilo mintis plėtoti šią veiklą, – sakė Ali. – Nors virtuvės šefas dažniausiai būna ir konditeris, ir kulinaras, tai nėra labai gerai, nes šios sritys skirtingos. Persiorientuoti nebuvo lengva, tačiau man šokoladas, kad ir koks įnoringas, labai patinka. Su didžiuliu susidomėjimu mokausi ir ieškau naujų gamybos būdų.“

REKLAMA

Komandą suburti nelengva

Pasisukus pokalbiui apie komandą, A. Gadžijevas neslėpė, kad teiginiai, jog Lietuvoje nėra darbo, jam kelia nuostabą. „Tinkamų darbuotojų savo komandai ieškojau porą mėnesių. Preciziškų ir kruopščiai dirbančių žmonių rasti sunku, ypač jei turi savo standartus, tiksliai žinai, ko iš savo darbuotojo norėtum“, – kalbėjo kulinaras.

Žmonėms dažnai atrodo, kad rankų darbo gaminiai gali būti padaryti bet kaip, tačiau tai, pasak pašnekovo, visiška netiesa. „Dirbu su itin brangiomis formelėmis, kurias būtina itin kruopščiai prižiūrėti. Tad savo versle susiduriu su dviem pagrindinėmis problemomis: žmonės, turintys patirties, dažnai mano, kad išmano geriau už tave, o dirbdamas su jaunais ir nepatyrusiais darbuotojais, neretai pluši už du“, – pasakojo A. Gadžijevas.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų