Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Automobilio valstybiniai numeriai – tarsi vizitinė vairuotojų kortelė, leidžianti atskleisti, kam priklauso transporto priemonė. Visgi netaisyklingas numerio ženklų naudojimas gali užtraukti rimtų nemalonumų. Policija įspėja, kad kai kuriais atvejais gali būti skiriama ir bauda.

Automobilio valstybiniai numeriai – tarsi vizitinė vairuotojų kortelė, leidžianti atskleisti, kam priklauso transporto priemonė. Visgi netaisyklingas numerio ženklų naudojimas gali užtraukti rimtų nemalonumų. Policija įspėja, kad kai kuriais atvejais gali būti skiriama ir bauda.

REKLAMA

Kiekvienas transporto priemonės savininkas žino, kad naudoti automobilį be valstybinių numerių negalima.

„Regitros“ atstovė spaudai Emilija Bardauskienė teigė, kad būtent numerio ženklai leidžia atpažinti, kam gi priklauso transporto priemonė. 

„Registracijos metu automobiliai „Regitroje“ yra pažymimi dviem vienodomis numerio ženklų plokštelėmis. Kitaip tariant, jiems suteikiami unikalūs skaičių ir raidžių deriniai, kad viešajame eisme jie būtų lengvai atpažįstami teisėsaugos institucijoms ir kitiems eismo dalyviams. Pavyzdžiui, kad įvykus eismo įvykiui būtų žinoma, kas yra atsakingas už transporto priemonę. 

Svarbu pastebėti, kad automobilis privalo būti pažymėtas abiem numerio ženklais. Vairuotojas turi pasirūpinti, kad jie būtų gerai matomi ir pritvirtinti tam specialiai skirtose vietose“, – teigė pašnekovė. 

REKLAMA

Už važiavimą be numerių – bauda 

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Renatas Siaurusaitis paaiškino, kad važiuoti be numerių galima tik su tam tikromis išimtimis, kitu atveju įstatyme yra numatyta piniginė bauda.

„Įregistruotų arba išregistruotų transporto priemonių be valstybinio numerio ženklų (ženklo) vairavimas arba transporto priemonių, kurių valstybinio numerio ženklų galiojimas pasibaigęs, vairavimas, išskyrus atvejus, kai pranešus policijai apie transporto priemonės valstybinio numerio ženklų (ženklo) vagystę, vykstama išsiimti naujų (naujo) valstybinio numerio ženklų (ženklo), vairuotojams užtraukia baudą nuo 60 iki 120 eurų“, – teigė R. Siaurusaitis. 

Pasak policijos atstovo, vien per praėjusius metus iki gruodžio 14 d. iš viso buvo nustatyta daugiau kaip 2 tūkst. pažeidėjų, kurie nesilaikė šio reikalavimo. 

REKLAMA
REKLAMA

Kokių veiksmų imtis praradus numerio ženklus? 

Jeigu nutiko taip, kad dėl tam tikrų priežasčių praradote valstybinius numerio ženklus, E. Bardauskienė vairuotojams primena, kad iškart turėtumėte kreiptis į „Regitrą“.

„Vairuotojų kasdienybėje pasitaiko situacijų, kai eismo įvykių metu ar praūžus stipriam lietui prarandami automobilio numerio ženklai.

Kadangi dalyvauti viešajame eisme su transporto priemone, kuri neturi numerio ženklų, negalima, juos pametus būtina nedelsiant kreiptis į „Regitrą“ dėl naujų numerio ženklų gavimo arba dublikato išdavimo“, – kalbėjo pašnekovė.

Be to, egzistuoja ir tokių atvejų, kai numerio ženklus randa kiti asmenys. Tokiu atveju patariama pranešti arba policijai, arba „Regitrai“.

„Policija numerio ženklą grąžins savininkui arba perduos „Regitrai“. Mūsų įmonė asmenį apie rastus numerio ženklus informuos nurodytais kontaktais. 

Jei radėjas nenori ar negali atvykti į artimiausią padalinį, rastą numerio ženklą galima paprasčiausiai atsiųsti „Regitrai“ paštu. Grąžinta transporto priemonės plokštelė saugoma vieną mėnesį, išskyrus tuos atvejus, kai vietoje grąžinto numerio ženklo yra išduotas naujas valstybinis numeris arba plokštelė yra susidėvėjusi.

REKLAMA
REKLAMA

Jei rasti daiktai neatsiimami, numeriai sunaikinami.“, – teigė E. Bardauskienė. 

Pasikeitus numerio ženklams, kečiasi ir registracijos liudijimas

„Regitros“ atstovė taip pat paaiškina, kad jeigu yra užsakomi nauji numerių ženklai, vertėtų neužmišti, kad reikės atnaujinti ir registracijos liudijimą.

„Praradus abi numerio ženklų plokšteles, reikia užsisakyti naujus numerio ženklus. Tai galima padaryti tiesiog internetu.

Svarbu žinoti, kad pasikeitus numerio ženklams, keičiasi ir registracijos liudijimas. Jie gali būti pristatyti į artimiausią paštomatą ar per kurjerį. Automatiškai eilės tvarka priskiriamų numerio ženklų kaina už abi plokšteles yra 7,20 Eur, o registracijos liudijimo – 9,04 Eur (užsakant internetu)“, – kalbėjo pašnekovė.

Tiesa, jeigu buvo pamestas tik vienas automobilio numerio ženklas, nebūtina užsisakyti viso komplekto, mat „Regitra“ gali pagaminti ir dublikatą.

„Tais atvejais, kai prarandama viena iš dviejų automobilio numerio ženklų plokštelių, galima kreiptis dėl dublikato gavimo. Tačiau tuomet reikės atvykti į „Regitros“ padalinį ir su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą, automobilio registracijos liudijimą bei likusią, t. y. neprarastą numerio ženklo plokštelę.

REKLAMA
REKLAMA

Tokiu atveju naujas registracijos liudijimas nebus išduodamas, o sumokėti reikės už numerio ženklo dublikatą 3,60 Eur ir 6,66 Eur už duomenų tvarkymą“, – kalbėjo E. Bardauskienė. 

Visgi, jei numerio ženklas nebeatitiks nustatytų reikalavimų, tokiu atveju bus pakeičiama ir likusioji plokštelė. Be to, dublikatas gali būti išduodamas tik vieną kartą. 

Visų tipų numerio ženklų kainas galima rasti ČIA.

Nors nenaudojamus numerio ženklus sunaikinti nėra privaloma, tačiau dalyvauti su jais viešajame eisme negalima, todėl primenama, kad nebegaliojančius numerio ženklus vertėtų perduoti „Regitrai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų