REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Dauguma vairuotojų mano, kad norint džiaugtis kokybišku asmeniniu automobiliu reikia jį įsigyti. O ar kada nors girdėjote apie ilgalaikę automobilių nuomą? Lietuvoje neseniai veiklą pradėjusi įmonė „Mobire Lietuva UAB“ siūlo išbandyti šią praktišką ir vis populiaresne tampančią paslaugą bei išsinuomoti naują ar mažai naudotą automobilį.

Dauguma vairuotojų mano, kad norint džiaugtis kokybišku asmeniniu automobiliu reikia jį įsigyti. O ar kada nors girdėjote apie ilgalaikę automobilių nuomą? Lietuvoje neseniai veiklą pradėjusi įmonė „Mobire Lietuva UAB“ siūlo išbandyti šią praktišką ir vis populiaresne tampančią paslaugą bei išsinuomoti naują ar mažai naudotą automobilį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lizingas ar nuoma? 

Įsigydami naują automobilį lietuviai dažniausiai renkasi banko siūlomą lizingą, kai per 5-7 metus sumokama visa automobilio kaina ir pirkėjui pereina automobilio nuosavybės teisė. Bankai taip pat siūlo lizingo su likutine verte paslaugą, kuomet pirkėjas lizingo laikotarpiu sumoka dalį automobilio kainos, o jo likutinės vertės, pavyzdžiui, 30 proc., mokėjimas atidedamas lizingo sutarties pabaigai. Pastaroji paslauga patraukli tuo, kad atidėjus automobilio likutinės vertės mokėjimą mėnesinė įmoka tampa mažesnė ir susidaro iliuzija, kad automobilis kainuoja pigiau, nors įsipareigojimas sumokėti visą automobilio kaina niekur nedingsta. Žinoma, pirkėjai tikisi, kad po 5 metų gyvens geriau, todėl tokių įsipareigojimų nebijo.

REKLAMA

Vis dėlto, pastaruoju metu vis labiau populiarėja ir anksčiau minėta ilgalaikės nuomos paslauga, kai nėra ilgalaikių įsipareigojimų ir už automobilį mokama tol, kol jis reikalingas ir juo naudojamasi. Pasak „Mobire Lietuva“ vadovo Jono Survuto, automobilių nuoma užima vis didesnę rinkos dalį dėl neabejotinų šios paslaugos privalumų – lankstumo, patogumo naudotis ir paprastumo.

Kadangi galimybė pilnavertiškai naudotis daiktu neturint jo nuosavybės teisių Lietuvoje dar ne visiems suprantama, dalis įmonių ir privačių klientų tokios paslaugos nepelnytai bijo. Tuo tarpu vakarų Europos šalių gyventojai jau seniai yra supratę, kad nuosavybės teisė sukelia pareigą tuo daiktu rūpintis, jį prižiūrėti, o tai dažnai atsieina net brangiau nei tą daiktą nuomotis, todėl automobilių nuoma ten daug populiaresnė. 

REKLAMA
REKLAMA

„Perkaitusi“ automobilių rinka 

Covid-19 pandemija pasaulinėje rinkoje sukėlė daugybę neigiamų padarinių – sutriko logistinės grandinės, pradėjo strigti gamyba. Šių metų pradžioje prasidėjęs karas Ukrainoje dar stipriu pablogino susidariusią situaciją – žaliavų brangimas visame pasaulyje dar labiau suintensyvėjo. Šie veiksniai atsiliepė ir automobilių pramonei – naujų automobilių kainos šovė į neregėtas aukštumas. Jonas Survutas teigia, kad šiandien situacija tokia įtempta, jog naujas automobilis gali kainuoti net 30 proc. brangiau nei toks pats kainavo prieš metus, ir jo pristatymo terminas gali siekti 12-18 mėnesių.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susiklosčius tokiai situacijai neretai stengiamasi atidėti automobilio įsigijimą ir palaukti geresnių laikų. Kažkada toks sprendimas gal ir buvo racionalus, tačiau automobilių pramonėje dirbantys ekspertai bene vieningai teigia, kad geresnių laikų gali tekti laukti dar ilgai. 

Vis dėlto, neskubėkite nusiminti – rinka keičiasi ir atsiranda vis daugiau patogių alternatyvų – viena iš jų yra ilgalaikė automobilių nuoma. 

Geriausias laikinas sprendimas

Kol automobilių rinka grįš į vietas dar teks palūkėti. Kad tuo metu netektų vaikščioti pėsčiomis ar nuolat investuoti į vis sugendančią transporto priemonę, verta išbandyti „Mobire“ teikiamas paslaugas ir naują automobilį išsinuomoti.

REKLAMA

Iš pradžių toks sprendimas gali pasirodyti neįprastas, tačiau automobilių nuoma turi daugybę privalumų. Visų pirma, gausite fiksuotos kainos garantiją ne tik automobilio vertės kritimui (kaip gali nutikti lizingo atveju), bet ir eksploatacinėms išlaidoms, pavyzdžiui, draudimui, padangoms ar privalomam techniniam aptarnavimui. Turint omenyje, kaip sparčiai viskas brangsta – tai itin didelis privalumas.

Kitas svarbus aspektas, kurį vertėtų apsvarstyti, tai galimybė išbandyti savo svajonių automobilį. Galbūt dar nesate apsisprendęs, kokios transporto priemonės norite arba svarstote tarp keleto skirtingų variantų, bet nesiryžtate įsigyti – automobilių nuoma puikus būdas išbandyti norimo prekinio ženklo automobilį bei įsitikinti jo kokybe. 

REKLAMA

Na, ir žinoma, įvykus avarijai ar nenumatytam gedimui, už jus viskuo pasirūpins „Mobire“. Jie ne tik suremontuos automobilį, bet esant reikalui suteiks nemokamą pakaitinį modelį, o jums dėl nieko nereikės sukti galvos.

Kaip veikia „Mobire“ nuoma? 

Jeigu niekuomet nebandėte nuomotis automobilio, gali būti, kad šis procesas jums atrodo ilgas ir sudėtingas, vis dėlto, realybėje viskas daug paprasčiau.

Keletas žingsnių, kaip veikia „Mobire“ nuoma:

  1. Išsirenkate automobilį;
  2. Siunčiate užklausą;
  3. Jums pateikiamas pasiūlymas;
  4. Jei reikia, pasirinktą automobilį galite išbandyti;
  5. Radus tinkamiausią variantą pasirašoma sutartis ir pasirinktas automobilis perduodamas jums;
  6. Pasibaigus nuomos laikotarpiui automobilį grąžinate ir jei norite įsigyjate naują.

„Mobire“ savo paslaugas teikia ne tik verslo, bet ir privatiems klientams. Be to, ši įmonė bendradarbiauja su visomis automobilių prekybos atstovybėmis Baltijos šalyse, todėl automobilių pasirinkimas itin didelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų