naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Muitinės perkama rentgeno sistema, skirta transporto patikrai pasienyje su Baltarusija, yra itin svarbi visuomenei, nutarė teismas, nesutikęs stabdyti jos įsigijimo konkurso. 

Muitinės perkama rentgeno sistema, skirta transporto patikrai pasienyje su Baltarusija, yra itin svarbi visuomenei, nutarė teismas, nesutikęs stabdyti jos įsigijimo konkurso. 

REKLAMA

Laikinai sustabdyti konkursą ir uždrausti Muitinės departamentui pasirašyti sutartį su jo laimėtoju prašė bendrovės „Inta“ ir Kinijos bendrovės „Nuctech“ padalinys Varšuvoje „Nuctech Warsaw Company Limited“. 

Vilniaus apygardos teismas vasario 15 dieną atmetė bendrovių prašymą.  

„Atsižvelgdamas į perkamų prekių svarbą visuomenei teismas sprendė, kad prašomų taikyti laikinųjų apsaugos priemonių neigiamos pasekmės gali viršyti jų teikiamą naudą“, – rašoma teismo nutartyje. 

Bendrovės teismui, be kita ko, nurodė, kad siekia panaikinti konkurso sąlygas, susijusias valstybėmis ar teritorijomis, kurių tiekėjai gali būti laikomi nepatikimais. Šiuo metu į tokį sąrašą Lietuvoje įtraukta Kinija, Baltarusija, Rusija, jos aneksuotas Krymas, Padniestrės teritorija Moldovoje, Abchazijos ir Pietų Osetijos teritorijos Sakartvele.

REKLAMA

Muitinės departamentas sausio 20-ąją paskelbė konkursą už maždaug 3 mln. eurų įsigyti rentgeno kontrolės sistemą, kuri bus įrengta Raigardo kelio poste.

REKLAMA

Siūlomos sistemos neturi kelti grėsmės nacionaliniam saugumui, todėl sandorius su laimėtojais turės patvirtinti vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija.

Ši komisija bei jai rekomendavus – ir Vyriausybė 2021-ųjų vasarį pripažino, kad planuotas „Nuctech“ sandoris su Lietuvos oro uostais dėl bagažo patikros sistemos įsigijimo kelia grėsmę nacionaliniam saugumui dėl bendrovės ryšių su Kinija, o teismai vėliau atmetė „Nuctech“ ir „Intos“ prašymą panaikinti tokį Vyriausybės nutarimą.

REKLAMA

Vis dėlto pernai „Nuctech“ padalinys Varšuvoje, laimėjęs Muitinės departamento konkursą, įrengė traukinių rentgeno kontrolės sistemą Kenos pasienio punkte.

Naują rentgeną Raigardo poste nuspręsta įsigyti baigiantis 2013 metais pirktos sistemos naudojimo laikui. Muitinės departamento duomenimis, posto pralaidumas siekia iki devynių krovininių automobilių per parą, anksčiau čia buvo sulaikomi itin daug kontrabandinių cigarečių.

Vilniaus apygardos teismo nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų