Tai Estijos leidiniui patvirtino keli vienas nuo kito nepriklausantys ir nenorintys būti įvardyti šaltiniai.
„Aripaev“ žiniomis, apie „Nordea“ padalinių Baltijos šalyse pardavimą gali būti viešai pranešta netrukus. Tarp galimų pirkėjų įvardijamas Didžiosios Britanijos HSBC.
„Nordea“ informacijos nekomentuoja.
Lietuvos finansų rinkos dalyviai atsargiai komentuoja Estijos žiniasklaidos pranešimus apie didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalių finansų grupės „Nordea“ ketinimus parduoti padalinius Baltijos šalyse. Anot jų, tokios tikimybės atmesti negalima, bet patikimos informacijos apie šį sandorį kol kas nėra.
„Kol kas tai tik gandai, ir nenorėčiau jų komentuoti. Bet šiaip nelabai stebintų, nes neseniai esu sakęs, kad finansų sektoriuje tikimasi konsolidacijos. Iš principo, tie dalykai kyla iš rinkos situacijos - finansų sektorius yra tas sektorius, kur veikia masto ekonomija“, - BNS sakė investicinės bankininkystės įmonės „Summa Advisers“ vadovaujantis partneris Žygintas Mačėnas.
Jis priminė, jog „Danske“ banko mažmeninės bankininkystės verslą Lietuvoje ir Latvijoje neseniai perėmė bankas „Swedbank“.
Pasak Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidento Stasio Kropo, net jei „Nordea“ pasitrauktų iš Baltijos šalių rinkos, jo vietą tikriausiai užimtų naujas žaidėjas.
„Kažkas turbūt ateitų, koks tada pasitraukimas, jei vietoje „Nordea“ atsirastų kitas panašus žaidėjas, poveikio nebūtų turbūt (....) Tačiau būtų labai gaila, jei neliktų „Nordea“, nes tai inovatyvus ir konkurencingas bankas, veikiantis globaliu mastu. Aplinka taptų niūresnė, jei „Nordea“ pasitrauktų“, - BNS sakė S.Kropas.
Jo teigimu, kalbos apie galimą vieno ar kito banko pasitraukimą tik dar kartą patvirtina, kad būtina išlaikyti ir didinti Baltijos šalių finansų rinkos patrauklumą.
„Mes turime rūpintis, kad būtų patrauklu akcininkams investuoti ir toliau veikti Lietuvoje. Jeigu mes tokio uždavinio patys nekeliame ir dar papildomų suvaržymų kažkokių įvedame, tai darosi nepatrauklu ir natūralu, kad akcininkai priima tokius sprendimus“, - svarstė S.Kropas.
„Čia ir nuo mūsų, aišku, priklauso, nuo valdžios institucijų, reguliuojančių institucijų - kaip mes žiūrime į šitą verslą“, - pridūrė LBA vadovas.
„Nordea Bank“ 2015 metais trijose Baltijos valstybėse uždirbo 91 mln. eurų veiklos pelno – 3,5 karto daugiau nei 2014-aisiais. Grupės paskolų portfelis Baltijos šalyje per praėjusius metus nepakito ir buvo 8,1 mlrd. eurų, pritrauktų indėlių suma paaugo 5 proc. iki 4,4 mlrd. eurų.
Lietuvoje „Nordea“ banko veiklos pelnas pernai siekė 21,4 mln. eurų - 8 proc. daugiau nei 2014 metais.