Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko dauguma didžiųjų vartotojų

Lietuvai liberalizuojant elektros tiekimo rinką, ketvirtadienį baigiasi laikas pasirinkti nepriklausomą tiekėją daugiausiai elektros suvartojantiems gyventojams. 

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) trečiadienio duomenimis, nepriklausomą tiekėją pasirinko 66,6 tūkst. iš 98 tūkst. šios grupės vartotojų.

Likusiems pirmojo etapo namų ūkiams elektra kitų metų pirmąjį pusmetį bus tiekiama ne ilgiau kaip šešis mėnesius, tačiau garantinis tiekimas yra brangesnis, o vėliau buitiniai vartotojai vis tiek privalės apsispręsti. 

„Jei per šešis mėnesius vartotojas nepasirinks naujo elektros tiekėjo, garantinio tiekimo paslaugą teikiantis ESO įgis teisę nutraukti elektros tiekimą“, – rašoma bendrovės komentare BNS. 

Pasak ESO, garantinio tiekimo kaina bus perskaičiuojama kas mėnesį, atsižvelgiant į praėjusio mėnesio vidutinę biržos kainą ir pritaikant koeficientą 1,25.  

„Taigi, kol kas nėra galimybės pasakyti, kokia nuo sausio 1 dienos bus garantinio tiekimo kaina“, – sakoma komentare. 

Nepriklausomą tiekėją pirmame etape privalo pasirinkti namų ūkiai, suvartojantys daugiau kaip 5 tūkst. kilovatvalandžių (kWh) per metus (arba apie 420 kWh per mėnesį ir mokančių apie 60 eurų pagal standartinį tarifą). 

Šiuo metu dauguma šalies gyventojų elektrą perka iš visuomeninio tiekėjo – „Ignitis grupės“ įmonės „Ignitis“, o kainą reguliuoja Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). 

Nepriklausomą tiekėją norintys pasirinkti buitiniai vartotojai gali rinktis iš septynių bendrovių: „Elektrum Lietuva“, „Enefit“, „Inregnum“, „Perlas Energija“, „Birštono elektra“, „EGTO Energija“ ir „Ignitis“ (ši bendrovė veikia ir kaip visuomeninis, ir kaip nepriklausomas tiekėjas). 

ESO duomenimis, bendrovę „Ignitis“ kaip nepriklausomą tiekėją kol kas pasirinko daugiausiai pirmojo etapo vartotojų – 48,3 tūkst., antras pagal populiarumą tiekėjas – „Elektrum Lietuva“ (7,6 tūkst.), nedaug atsilieka „Enefit“ (6,7 tūkst.), ketvirtoje vietoje yra „Perlas Energija“ (3,3 tūkst.). 

REKLAMA

Iš Lietuvoje esančių daugiau nei 1,6 mln. namų ūkių nepriklausomą tiekėją jau pasirinko beveik dešimtadalis (152 tūkst.) vartotojų. Nors ir šiuo atveju populiariausias išlieka „Ignitis“ su 87,5 tūkst. klientų, tačiau antroje vietoje yra „Perlas Energija“ su 42,7 tūkst. vartotojų. 

Rinkos liberalizavimą numatoma įgyvendinti trimis etapais iki 2023 metų. Kitąmet apsispręsti privalės vartotojai, per metus suvartojantys ne mažiau kaip 1 tūkst. kWh elektros, o 2022  metais – likę namų ūkiai.

Elektros rinkos liberalizavimas yra vienas iš Lietuvos įsipareigojimų Europos Sąjungai. Estijoje elektros energijos tiekimo rinka visiškai liberalizuota 2013 metais, Latvijoje 2015 metais, Švedijoje 1996 metais, Suomijoje 1997 metais.


Rašyti komentarą...
E
Ets, etp, enepro
2020-12-10 12:39:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl turi apsispręsti? O jėgu ne apsispręs, kas tada? Vienašališkai nutrauksit sutartis? Atjungsit elektrą? Bet jau čia būtų atviras reketas o prievartavimas ir gadinimas jau dabar vyksta. Kada baigsis tas energetikos veiklų išgryninimas. 30 metų su energetika elgiatės kaip su prostitute. Tai restruktūrizuoja, tai vėl sujungia, galų gale veiklų išgryninimas. Kiek galima tautą mulkint, kiek visokiausių išeitinių išmokėta.
Eilę metų dirbau elektros montavimo įmonė je ne paprastu elektriku, todėl viską mačiau iš vidaus kas darėsi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų