• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie naują prekybos ir pramogų centrą prie sostinės Vingio parko kalbama jau daugiau kaip 10 metų. Tačiau dėl ekonominės krizės, verslininkų ginčų ir kitų aplinkybių jo statybos kol kas neprasidėję. Vis dėlto panašu, kad projektas vėl pajudėjo iš mirties taško.

5

Apie naują prekybos ir pramogų centrą prie sostinės Vingio parko kalbama jau daugiau kaip 10 metų. Tačiau dėl ekonominės krizės, verslininkų ginčų ir kitų aplinkybių jo statybos kol kas neprasidėję. Vis dėlto panašu, kad projektas vėl pajudėjo iš mirties taško.

REKLAMA

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai „Akropolis Group“ Vilniaus regioninei architektūros tarybai (VRAT) pristatė naujausius verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektinius pasiūlymus.

Vilniaus Vilkpėdės mikrorajone planuojamų statybų projektiniai pasiūlymai parengti atsižvelgus į VRAT pateiktas rekomendacijas priešprojektiniams  pasiūlymams.

Rengiant projektinius pasiūlymus, projekto autorių buvo paprašyta detalizuoti ir plačiau pristatyti tiek transporto judėjimą būsimo kvartalo viduje, tiek pastatų komplekso sąsajas su išore, akcentuojant dėmesį pėstiesiems ir dviratininkams.

REKLAMA
REKLAMA

Sprendžiant iš viešinamų vizualizacijų, panašu, kad naujas kvartalas kai kuriems gali priminti tankiai užstatytus naujus Vilniaus rajonus, kartais vadinamus „skruzdėlynais“.

REKLAMA

„Daugiafunkcinio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektą patobulinome atsižvelgdami į vertingas architektų tarybos narių pastabas, dėkojame jiems už jas. Tikime, kad patobulintas projektas bus teigiamai priimtas ir Vilniaus gyventojų ir miesto svečių“, – pranešime cituojamas „Akropolis Group“ direktorius Manfredas Dargužis.

Atsižvelgiant į VRAT architektų rekomendacijas, buvo sustiprinta kvartalinio užstatymo  struktūra ir teritorijoje planuojamų pastatų paskirčių įvairovė.

REKLAMA
REKLAMA

„Akropolis  Vingis“ bus ne vien prekybos ir pramogų centras, bet ir vieta dirbti ar leisti laisvalaikį – kvartale numatyti biurai bei „co-living“ erdvės. Gyvybės kvartalui esą įkvėps ir šalia jau statomas gyvenamųjų daugiabučių kvartalas „reVingis“.

Teigiama, kad projektuojant kvartalą daug dėmesio skirta transporto srautų skaičiavimams, atsižvelgta ir į VRAT rekomendacijas dėl dviratininkų bei pėsčiųjų eismo organizavimo.

Numato požeminę perėją

Rengiant ir detalizuojant infrastruktūrinius ir eismo organizavimo sprendinius siekiama darnios kvartalo integracijos į aplinkinę teritoriją ir patogumo tiek pėstiesiems ar dviratininkams, tiek atvykstantiems viešuoju transportu ar automobiliais. Šių infrastruktūrinių sprendinių projektiniai pasiūlymai bus pristatomi papildomai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Popandemiu laikotarpiu išaugo gyvų miesto erdvių svarba – miestiečiai kaip niekad daug laiko įprato leisti lauko erdvėse. Naujasis „Akropolis Vingis“ kuriamas pasitelkiant atvirų miesto kvartalų principus, kurie talpina savyje ne tik prekybos, bet ir biurų, laisvalaikio, pramogų ir kultūros funkcijas“, – pasakoja „Akropolis Vingis“ projektuojančios architektūros studijos „Do Architects“ architektė Andrė Baldišiūtė.

Sklypo dalyje besiribojančioje su M.K.Čiurlionio gatve, tarp pastatų komplekso ir Vingio parko, projektuojama plati apželdinta promenada ir dviračių takai, kuriuos su Gerosios vilties gatve numatoma sujungti modernia požemine perėja po Geležinio vilko gatve. Teritorijoje taip pat numatyta įrengti lėto eismo, miesto centro tipo vidinę gatvę.

REKLAMA

Naujajame pastatų kvartale planuojama įrengti 2500 sėdimų vietų koncertų salę, konferencijų centrą, kino salių kompleksą, duris atvers prekybos, restoranų ir kavinių erdvė, biurų ir nuomojamo būsto (co-living) erdvės.

Sulaukus VRAT išvadų dėl daugiafunkcinio „Akropolio Vingio“ kvartalo projektinių pasiūlymų, projektą planuojama pristatyti Vilniaus miesto savivaldybei ir visuomenei. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų