„Licencija visų pirma reiškia saugumą ir garantijas mūsų vartotojams“, - sako Mindaugas Rutkauskas, bendrovės „Antigravity payment systems“ vykdomasis direktorius. „Suteikdamas elektroninių pinigų įstaigos licenciją Lietuvos bankas patvirtino, kad mūsų įmonėje taikomos vidinės tvarkos, procedūros, rizikos valdymo taisyklės yra tinkamos ir eliminuojančios riziką mūsų valdomos mokėjimų sistemos „Mokipay“ vartotojams“, - teigia jis.
El. pinigai „Mokipay“ atveju – tai galimybė vartotojams už paslaugas ir prekes atsiskaityti nenaudojant tradicinių mokėjimo priemonių – grynųjų pinigų ir bankų mokėjimo kortelių. „Mokipay“ mokėjimų sistemos dalyviai apmoka naudodamiesi telefonu ir kitomis bekontaktėmis priemonėmis, veikiančiomis NFC (angl. Near Field Communication) ir kitų pažangių technologijų pagrindu.
„Vaizdžiai kalbant, vartotojai išsikeičia grynuosius pinigus ar pinigus, esančius banko sąskaitoje į elektroninius pinigus įnešdami juos į savo mokėjimų sąskaitą „Mokipay“ sistemoje, - paaiškina M. Rutkauskas. - Vėliau, naudodamiesi mūsų išleistomis mokėjimo priemonėmis – mobiliuoju telefonu su NFC lipduku ar lustu viduje, taip pat kortelėmis ir kitomis bekontaktėmis priemonėmis, vartotojai inicijuoja mokėjimo operacijas ir jas patvirtina mobiliuoju telefonu. Tokiu atveju įvykdoma mokėjimo operacija elektroniniais pinigais. Mokėjimai galimi tiek parduotuvėse, kavinėse ar kitose prekybos vietose, kurios turi bekontakčius skaitytuvus, tiek internetinėse parduotuvėse, kuriose įdiegta „Mokipay“ mokėjimo sistema.“
Elektroninių pinigų įstaigos licenciją gavusios bendrovės atstovai teigia, kad bendrovė iki licencijos gavimo darbavosi su labai nedideliu vartotojų skaičiumi, teikė jiems ribotas paslaugas. Komunikacijos apie bendrovės veiklą ir paslaugas taip pat buvo nedaug.
Gavusi licenciją bendrovė pradės aktyviai dirbti su beveik keturiasdešimčia tūkstančių studentų – jų naujos kartos pažymėjimuose jau integruota „Mokipay“ sistema ir jie jau gali naudoti pažymėjimus norėdami atsiskaityti e. pinigais. Bendrovė taip pat yra pasiruošusi kartu su partneriais aprūpinti Lietuvos moksleivius pažymėjimais su e. piniginės funkcionalumu. Artimiausiu metu keliasdešimt mokyklų mokinukų už pietus valgyklose galės apmokėti naudodamiesi savo pažymėjimais.
„Mokipay“ paslaugomis jau naudojasi Kauno „Žalgirio“ sirgaliai – jie „Žalgirio“ arenoje už patiekalus atsiskaito greičiau ir patogiau naudodamiesi savo abonemento kortelėmis ir yra ypač patenkinti pritaikyta naujove. Šie ir kiti „Mokipay“ vartotojai naudodamiesi savo bekontaktėmis mokėjimo priemonėmis jau gali atsiskaityti daugiau nei penkiuose šimtuose vietų, pavyzdžiui, "Coffee-innM" kavinėse, "Fortas", "Pizza Jazz", "McDonald‘s" ir kituose populiariuose restoranuose, "Forum Cinemas" kino teatruose visoje Lietuvoje, "Statoil" degalinėse Vilniuje ir kitose vietose. Atsiskaitymo vietų tinklą bendrovė ir toliau plečia.
„Licencija mums atveria ir daugiau galimybių. Visų pirma – bendradarbiavimą su kitomis finansų įstaigomis, ypač – bankais, - džiaugiasi p. Rutkauskas. - Bankai laukė žinios apie mums teikiamą licenciją ir jau artimiausiu metu galėsime pranešti savo vartotojams apie labai glaudų bendradarbiavimą bent su trimis Lietuvoje veikiančiais bankais. Jų ir mūsų klientai galės mokėjimo operacijoms naudoti lėšas, esančias banko sąskaitoje – vartotojams nebereikės atlikti papildomų veiksmų įnešant pinigus į specialią mokėjimo sąskaitą. Kitas svarbus žingsnis – išleisime ir pradėsime platinti visiems prieinamas bekontaktes mokėjimo priemones. Tai turėtų ženkliai padidinti mūsų klientų skaičių.“
Elektroninių pinigų įstaiga tapusios bendrovės vadovai teigia, kad bendrovės tikslas yra tapti pavyzdine įstaiga, į kurią galėtų lygiuotis kitos bendrovės, nusprendusios teikti elektroninių pinigų ir mokėjimų jais paslaugas. Lietuvos banko valdybos nutarimas išduoti elektroninių pinigų įstaigos ribotos veiklos licenciją bendrovei „Antigravity payment systems“ buvo priimtas 2012 m. gruodžio mėn. 21 d.