Mokesčiai turėtų būti skaičiuojami nuo bendrų šeimos pajamų, o ne pagal tai, iš kokių veiklų tos pajamos gaunamos. Neapmokestinamas minimumas  turėtų būti nustatomas kiekvienam šeimos nariui atskirai. Tai skaidrintų sistemą ir apsunkintų korumpuotiems žmonėms būdus nuslėpti savo tikrąsias pajamas, sakė žurnalistas Eduardas Eigirdas, skaitydamas pranešimą žurnalo „Valstybė“ surengtoje metinėje konferencijoje.

„Negalima mokesčių mokėti taip, kaip jie yra traktuojami dabar“, – sakė jis, pridurdamas, kad gal dalis žmonių ir nesupranta, kokia didelė mokesčių našta ant jų užkraunama, bet neabejotinai tai jaučia, todėl negalima jų apgaudinėti.

Vaiko išlaidoms užmerkiamos akys

Minimalų atlyginimą gaunančio Lietuvos gyventojo pajamos, kaip skaičiavo E. Eigirdas, Lietuvoje apmokestinamos 54 proc., neatsižvelgiant į tai, ar jis turi vaikų, ar neturi. Jis pateikė pavyzdį, kaip tokia pati situacija sprendžiama Skandinavijos šalyse. Anot E. Eigirdo, Skandinavijoje stengiamasi paremti tautos išlikimą.

„Jeigu gimsta vaikas, didinama neapmokestinamoji pajamų dalis. Tokiu būdu leidžiama sutaupytus pinigus skirti vaiko išlaikymui“, – pateikė pavyzdį žurnalistas.

Lietuvoje, jo teigimu,  šeimai naujai gimęs vaikas valdžios atstovų netraktuojamas kaip papildomos išlaidos.

REKLAMA

„Stebint tai, kas vyksta Lietuvoje, vienas didžiausių apokaliptinių scenarijų yra būtent susijęs su gimstamumo mažėjimu“, – atkreipė dėmesį jis ir pridūrė, kad tokia situacija veda apsisprendimo neturėti vaikų link arba skatina emigruoti į užsienį.

Didelis apmokestinimas, anot jo, ypač skaudus mažas pajamas gaunantiems gyventojams, nes jų nenori įdarbinti smulkusis verslas, arba kitaip tariant – neišgali jo įdarbinti ir apskritai išlaikyti savo smulkų verslą gyvybingą. Tai lemia, kad dalis žmonių emigruoja arba eina dirbti į stambesnį verslą. Bedarbystė išlieka didelė, žmonių pajamos neauga.

Siūlo pensijas apmokėti iš biudžeto

E. Eigirdas atkreipė dėmesį, kad būtina spręsti ir „Sodros“ problemą.

„Reikia spręsti „Sodros“ mokesčių problemą, bet tai padaryti neperkeliant tų mokesčių kažkam ant pečių neįmanoma. Dėl to, mano nuomone, paraleliai reikėtų svarstyti apie dalies šių išlaidų perkėlimą į biudžetą, o biudžetui šia išlaidas kompensuoti per išmintingą, bet būtiną tam tikrų mokesčių įvedimą, kurie jau egzistuoja išsivysčiusiose Vakarų šalyse“, – siūlė E. Eigirdas.


Rašyti komentarą...
B
Basa
2012-07-05 14:47:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
geras straipsnis, teisingas. O Eigirdui - pagarba. Nors prieš naujus rinkimus kažkaip atsiranda žmonių, imančių kalbėti tiesą...
Atsakyti
0

K
Kęstutis
2012-07-05 15:04:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
teisingai galvojama kad Lietuvoje valoma teritorija, sudaromos visos salygos mazeti gimstamumui, emigruoti i uzsieni.
Atsakyti
0

t
taip
2012-07-05 15:12:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
lepinami turtuoliai,islaikoma, ir gan prabangiai,Petrasiunu paziba stanke,o skurdziai lai ir toliau skursta!!!! Tokia realybe Lietuvoje! Parazitai ir tiek!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų