REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronaviruso pandemija Lietuvoje jau nusinešė 221 žmogaus gyvybę, o 74 užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių. Jų artimiesiems tenka ne tik gedėti, bet ir rūpintis laidojimo išlaidomis, kurios sirgusiems koronavirusu bus didesnės. Laidojimo namų atstovai teigia, kad papildomai gali tekti sumokėti iki 200 eurų. Galutinė suma priklauso ir nuo velionio svorio.

Koronaviruso pandemija Lietuvoje jau nusinešė 221 žmogaus gyvybę, o 74 užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių. Jų artimiesiems tenka ne tik gedėti, bet ir rūpintis laidojimo išlaidomis, kurios sirgusiems koronavirusu bus didesnės. Laidojimo namų atstovai teigia, kad papildomai gali tekti sumokėti iki 200 eurų. Galutinė suma priklauso ir nuo velionio svorio.

REKLAMA

Vilniaus laidojimo namų komercijos direktorius Bronislovas Polanskis teigė, kad jo vadovaujamai įmonei dar neteko laidoti asmenų, mirusių nuo koronaviruso.

Tačiau paklaustas apie paslaugų kainas, jis tikino, kad dėl koronaviruso papildomai klientams tektų mokėti už apsaugos priemones, kurių kaina gali siekti iki 200 eurų.

„Žinoma, kiekviena situacija skirtinga. Tikslią kainą galėčiau pasakyti, jeigu žinočiau iš kur reiktų parvežti kūną ir kokioje laidojimo paruošimo stadijoje jis būtų“, – aiškino B. Polanskis.

REKLAMA
REKLAMA

Laidojimo namų „Amžinybė“ vadovė Renata Laveckaja tai pat teigė, kad klientams papildomai reikėtų mokėti už apsaugos priemones, kurios reikalingos darbuotojams, tačiau kiti įkainiai nesikeičia.

REKLAMA

„Jau teko laidoti žmogų, kuris mirė nuo koronaviruso. Jį į laidojimo namus parvežę darbuotojai privalėjo vilkėti apsauginius kombinezonus, specialias apsaugines kaukes ir skydelius, pirštines, antbačius. Šios apsauginės priemonės vienam žmogui kainavo 20 eurų“, – teigė įmonės vadovė.

Anot jos, kaina priklauso ir nuo mirusiojo svorio. Jeigu miręs žmogus yra sunkesnis jam parvežti reikia didesnės – 4 žmonių komandos, jeigu lengvesnis užtenka ir dviejų žmonių. Kuo daugiau žmonių, tuo daugiau apsaugos priemonių reikės, tad ir mokėti teks brangiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Laidojant žmogų mirusį nuo koronaviruso visos apeigos šarvojimo salėje ir kapinėse vyksta įprasta tvarka. Tik karstas šarvojimo salėje nėra atidengiamas“, – aiškino R. Laveckaja.

Tačiau kitų laidojimo namų „Lakrima“ administratorė Irena Mickuvienė pasakojo, kad apeigos laidojant žmones mirusius nuo koronaviruso jų laidojimo namuose skiriasi.

„Mirusiuosius vežame iš karto į kapines, šarvojimo salėje jų nelaikome.

O kalbant apie apsaugos priemones, jas apsimoka pati įmonė, klientams papildomai mokėti nereikia“, – komentavo laidojimo namų atstovė.

Už kremavimą papildomai mokėti nereikia

Lietuvos krematoriumo direktorius Bernardas Vilkelis tikino, kad kremuojant mirusius nuo koronaviruso, daugiau mokėti tikrai nereikia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau savikaina šios paslaugos išauga, nes papildomai krematoriumo darbuotojai turi naudoti apsaugines priemones. Taip pat prieš ir po kremacijos būtina vėdinti patalpas.

Jau teko nemažai kremuoti mirusiųjų nuo koronaviruso. Tačiau šiuo metu šios paslaugos kol kas neteikiame, nes sekmadienį, atlikdami kassavaitinį vienos iš krematoriumo linijos monitoringą, pastebėjome kremavimo linijos veikimo nesklandumus“, – komentavo krematoriumo direktorius.

Pasak jo, šiuo metu įrangos tiekėjai aiškinasi, dėl ko kilo techniniai nesklandumai, kad būtų galima kuo greičiau pašalinti trikdžius

„Dedame visas pastangas kuo operatyviau atnaujinti linijos veikimą. Įranga yra sudėtinga, todėl išsiaiškinti, yra gedimas ar jo nėra, užtrunka.

REKLAMA

Kai tik turėsime aiškesnę informaciją, kada galime atnaujinti kremavimo paslaugas šioje linijoje iš karto informuosime.

Tačiau šiuo metu baigiame kitos krematoriumo linijos profilaktiką. Ši linija vėliausiai pradės veikti po dviejų savaičių“, – aiškino B. Vilkelis.

Anot jo, šios dienos ir šios savaitės kremavimo paslaugos yra sustabdytos.

„Nepriimame naujų užsakymų. Dėl artimiausių kremavimo užsakymų susisiekėme su laidojimų paslaugų įmonėmis ir mirusiųjų artimaisiais. Sprendimus radome.

Žmonėms, kurie gali laukti, atliksime kremavimo paslaugas vos išsprendę techninius nesklandumus. Tuos artimuosius, kuriems labai svarbus laiko klausimas, nukreipiame į Latvijoje ar Lenkijoje veikiančius krematoriumus“, – tikino krematoriumo vadovas.

Anot jo, ateityje tokių nemalonių situacijų padės išvengti naujoji kremavimo linija Kėdainių krematoriume.

Iš viso Lietuvos krematoriume Kėdainiuose yra dvi kremavimo linijos, per metus galinčios kremuoti iki 10 tūkst. mirusiųjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų