„Pasižiūrėsime – gal ne didinti išmokas, bet kad galėtų dirbti ir gauti tą pačią išmoką, kad ji nemažėtų“, – antradienį Valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijoje teigė ministrė.
Pasak jos, pokyčio kontūrai bus aiškūs iki rudens: „Pateiksiu premjerui, tada viešinsime.“
Frakcijos narė Rita Tamašunienė teigė, kad tėvai, pasirinkdami kartu auginti vaikus ir dirbti, pralaimi finansiškai.
„Kai pasirenka vaiko priežiūrą ir puse etato dirbti arba verstis individualia veikla, su pajamomis, gaunasi, kad nuskriaustos mamos. Deklaruojame, kad skatiname motinystės ir darbo derinimą, bet baudžiame pinigine išraiška“, – teigė R. Tamašunienė.
„Sodros“ duomenimis, kovą 2,7 tūkst. gyventojų gavo vaiko priežiūros išmoką ir turėjo darbo pajamų. Jų vidutinės darbo pajamos buvo 1677 eurai iki mokesčių.
Vaiko priežiūros išmoką kovą gavo 26,3 tūkst. gavėjų.
Neperleidžiamu vaiko priežiūros laikotarpiu mokama 78 proc. kompensuojamojo uždarbio dydžio išmoka, jei vaikas prižiūrimas iki 18 mėnesių, išmoka siekia 60 proc., iki 24 mėnesių – pirmais metais ji siekia 45 proc., o antrais – 30 proc.
Jei neperleidžiamais mėnesiais kuris nors tėvų dirba ir gauna pajamų ar išmokų, mokamas skirtumas tarp jų ir išmokos, o kitais mėnesiais jis gali gauti pajamas ir išmokas, jeigu jų suma neviršija buvusio jo vidutinio atlyginimo. Jį viršijus išmoka atitinkamai mažinama.
Savarankiškai dirbančių žmonių pajamos nemažina vaiko priežiūros išmokos visais mėnesiais.
Tokia tvarka įsigaliojo 2023 metų sausį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!