„Tai dar labiau gąsdina. Mes įtarėme, matėme, kad statyba vykdoma ne pagal priimtas tarptautines taisykles, ne pagal priimtus tokių objektų statybos principus, o dabar dar matome ir įrodymą, be to, kaip matome, tas įvykis įvyko jau anksčiau ir buvo nuslėpta, tai gal tokių įvykių įvyko ir anksčiau“, - žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė R.Masiulis.
„Baltarusijos teikiama informacija šykšti, tai kiek mes žinome iš spaudos, nugriuvo kažkoks betoninis statinys. Situaciją aiškinsimės, sieksime gauti daugiau informacijos“, - pridūrė ministras.
R.Masiulis pakartojo, kad Lietuva gali apriboti elektros srautą iš Baltarusijos, jei Astravo AE toliau statys jėgainę ne pagal taisykles. Ministras prašo aplinkinių šalių palaikymo, o „Litgrid“ užsakymu atlikta mokslininkų studija parodė, kad Lietuva elektros tiekimą iš Baltarusijos galėtų riboti jau dabar, o fiziškai neįsileisti energijos būtų galima vėliau, pradėjus sinchronizavimo su kontinentine Europa darbus.
Mokslininkai sako, kad viena tvariausių alternatyvų būtų Rusijos ir Baltarusijos elektros linijų atjungimas.
Lietuva ketvirtadienį iškvietė Baltarusijos ambasadorių ir įteikė notą dėl galimo incidento. Pasak užsienio reikalų ministras Lino Linkevičiaus, kol kas jokių paaiškinimų iš Baltarusijos pusės Lietuva nėra sulaukusi.
Baltarusių portalas belsat.eu paskelbė, kad netoli sienos su Lietuva statomoje Astravo AE balandžio viduryje sugriuvo būsimo branduolinės priežiūros pastato atraminės konstrukcijos. Astravo AE atstovai šią informaciją pavadino „visiška nesąmone“. Baltarusijos ambasada Vilniuje BNS nurodė neturinti jokios informacijos apie galimą incidentą, tačiau atsiuntė nuorodą į Baltarusijos žiniasklaidos pranešimus, kuriuose cituojamas Astravo AE atstovas.