• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis gyventojų seniai pastebėjo, kad Lietuvoje kainos beveik tokios pačios, kaip kitose Europos šalyse, o kartais ir didesnės. Tačiau minimali alga mūsų šalyje yra gerokai mažesnė.

Daugelis gyventojų seniai pastebėjo, kad Lietuvoje kainos beveik tokios pačios, kaip kitose Europos šalyse, o kartais ir didesnės. Tačiau minimali alga mūsų šalyje yra gerokai mažesnė.

REKLAMA

Vokietijoje minimali alga nuo 2024 m. pradžios bus kone tris kartus kartus didesnė, nei Lietuvoje. Pagal šį rodiklį mus lenks ir Lenkija su Estija, jeigu tik algos popieriuje būtų skaičiuojamos vienodai.

Minimali alga didės iki 924 eurų

Nuo 2024 m. sausio minimalioji mėnesinė alga (MMA) Lietuvoje didės 10 proc. arba 84 eurais – iki 924 eurų neatskaičius mokesčių.

Tuo metu minimalusis valandinis atlygis bus didinamas iki 5,65 euro vietoje dabar nustatyto 5,14 euro neatskaičius mokesčių. Minimalus valandinis atlygis didėja 0,51 euro arba apie 10 proc.

Be to, Seimas baigia priimti įstatymo pataisas, kuriomis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) būtų padidintas 122 eurais – nuo dabartinių 625 iki 747 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Šį pakeitimą labiausiai ir pajus uždirbantys tik minimalią algą, kuri, pagal Darbo kodeksą, gali būti mokama tik už nekvalifikuotą darbą.

REKLAMA

Skaičiuojama, kad tokių gyventojų mėnesio pajamos į rankas nuo Naujųjų turėtų padidėti 75,2 euro.

NPD augimo niekaip nepajus tie gyventojai, kurių mėnesinės pajamos viršija 2167 eurų popieriuje.

Lenkai ir estai pagal MMA lenkia lietuvius?

Lyginant Lietuvos MMA su kaimyninių šalių, nereikia pamiršti, kad visos „popierinės“ algos mūsų šalyje nuo 2019 m. sausio buvo padaugintos iš 1,289.

Nuo to tada laikoma, kad „Sodros“ įmokas moka darbuotojas, o ne darbdavys. Panašių pokyčių kaimyninėse šalyse nebuvo ir ten laikoma, kad socialinio draudimo įmokas moka darbdaviai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip jau buvo skelbta, Latvijoje nuo kitų metų pradžios MMA didėja nuo dabartinių 620 eurų iki 700 eurų neatskaičius mokesčių (jeigu daugintume iš 1,289 – iki 902,3 euro).

Estijoje minimumą nuo 2024 m. planuojama kelti 95 eurais iki 820 eurų neatskaičius mokesčių (padauginus iš 1,289 būtų beveik 1057 eurai).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lenkijoje nuo sausio mėnesio pradžios MMA didinama 642 zlotais (148 eurais) iki 4242 zlotų (beveik 980 eurų), o nuo 2024 m. liepos – iki 4300 zlotų (993 eurų). Vis dėlto, jei padaugintume 980 eurų iš 1,289, kaip buvo padaryta Lietuvoje, gautume 1263 eurus.

Vokietijoje minimali alga yra trigubai didesnė

Taigi, jeigu socialinio draudimo įmokos visose šalyse būtų skaičiuojamos vienodai, tai nuo kitų metų pradžios Lenkijoje MMA būtų didžiausia, toliau rikiuotųsi Estija, Lietuva ir galiausiai Latvija.

REKLAMA

Tačiau Baltijos šalyse ar Lenkijoje darbuotojams mokama kur kas mažiau nei, pavyzdžiui, Vokietijoje.

Štai Vokietijoje minimalus valandinis atlygis nuo kitų metų didėja iki 12,41 euro.

Jei už tokį minimumą žmogus dirbtų įprastai 8 val. per dieną ir 21 darbo dieną per mėnesį, jam išeitų beveik 2085 eurai.

Vėlgi socialinio draudimo išmokas skaičiuojant vienodai tiek Lietuvoje, tiek Vokietijoje, išeitų, kad vokiškas minimumas yra kone tris kartus didesnis nei lietuviškas.

kodėl niekas nekalba apie mūsų atlyginimų dempingą, mažinimą dėl šimtų tūkstančių imigrantų iš labai skurdžių posovietinių šalių? Akivaizdu, kad tai niekada nesibaigs, kol Lietuva irgi nebus visiška žlugusi valstybė su 100-200 Eur atlyginimais kaip Ukrainoje ar Centrinėje Azijoje, kur net vandentiekio nėra. Amžinai liksime skurdžia šalimi su baisiais atlyginimais, darbo sąlygomis ir nuline darbdavių konkurencija (iš esmės trečiojo pasaulio modelis, kur pora storų kapitalistų gyvena prabangiai, o likusieji valgo kruopas ir bando išgyventi) Nematau, kad dabar mes kada nors virstume tokia turtinga valstybe kaip Švedija ar Norvegija (kaip žmonės įsivaizdavo, kad galime prieš 20-30m, dabar tai atrodo juokinga)
Nebijokit. Stato naujus radarus - lietuvos ekonomika isgelbeta. Pritaikom naujausias ir inovatyviausias baudu ir nauju mokesciu sistemas :) Mums bus tikrai geriau su jais nei su verslo ir ekonomikos reformom.
dar ilgai mokes nei Europoje. Numes 924e popieriuje i ranks vos 700e... Ir taip seka pasakas kasdien,vis varo propaganda,kad gyvenimas stebuklu salyje gereja,kainos nekyla, viskas pigu ir ''gera'' gyventi,tpfu egzistuoti xieroves vastybeje. Vagiu,aferistu ir banditu salis...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų