• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Marijampolės vardas gyvuoja jau ne vieną dešimtmetį. Tačiau bendrovė „Microsoft“ žemėlapių ir vietovių paslaugų platformoje „Bing Maps“ miestą vadina sovietiniu pavadinimu – Kapsuku.

Marijampolės vardas gyvuoja jau ne vieną dešimtmetį. Tačiau bendrovė „Microsoft“ žemėlapių ir vietovių paslaugų platformoje „Bing Maps“ miestą vadina sovietiniu pavadinimu – Kapsuku.

REKLAMA

Dar 1955 m. sovietinė valdžia Marijampolę pervadino komunistinio veikėjo Vinco Mickevičiaus-Kapsuko garbei ir šią vietovę pavadino Kapsuku. 

Būtent dėl tokio pavadinimo, kaip yra skelbiama Marijampolės savivaldybės puslapyje, 1989 m. kovo 12 d. įvyko Kapsuko miesto ir rajono gyventojų apklausa dėl Marijampolės vardo sugrąžinimo. 

O 1989 m. kovo 21 d. Lietuvos TSR AT prezidiumo įsaku Kapsuko miesto ir Kapsuko rajono pavadinimas pakeistas į Marijampolės miestą ir Marijampolės rajoną. 

Tad 1955 m. balandžio 9 d. įsakas „Dėl Marijampolės miesto ir Marijampolės rajono pavadinimo pakeitimo“ pripažintas netekusiu galios.

REKLAMA
REKLAMA

„Microsoft“ įvėlė didelę klaidą

Tačiau, kaip pastebi telekomunikacijų bendrovės „BITĖ Lietuva“ komunikacijos vadovas Jaunius Špakauskas, „Microsoft“ sukurtoje žemėlapių ir vietovių paslaugų platformoje „Bing Maps“ galima nesunkiai surasti sovietinių laikų pavadinimą.

REKLAMA

„Neįtikėtina, bet Microsoft žemėlapiuose Bing, kuriais, akivaizdu, Lietuvoje niekas nesinaudoja, Marijampolė yra visai ne Marijampolė, o Kapsukas.

<...>Ir dar amerikiečiams Švenčionys yra visai ne Švenčionys, bet Swenciany“, – socialiniame tinkle „Facebook“ komentavo J. Špakauskas.

Kritikos sulaukė ir „Google“

Dar 2019 m. Ukrainos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Valerijus Čalas kreipėsi į interneto milžinės „Google“ vadovybę su prašymu imtis priemonių, kad kai kuriuose „Google Maps“ žemėlapiuose Ukrainai priklausantis Krymas nebūtų žymimas kaip Rusijos Federacijos dalis.

REKLAMA
REKLAMA

„Oficialiame laiške ambasadorius išsakė aiškią poziciją, jog neleistina, kad visame pasaulyje žinoma įmonė ir paieškos tarnyba „Google“ būtų įtraukta į informacinį karą“, – rašoma Ukrainos diplomatinės atstovybės oficialioje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

V. Čalas pažymėjo, kad situacija dėl „neteisingo Krymo žymėjimo“ „Google Maps“ žemėlapiuose absoliučiai kertasi su aiškia ir nekintama JAV administracijos, Kongreso, taip pat Jungtinių Tautų pozicija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis priminė, kad JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo (Maikas Pompėjas) „deklaracijoje dėl Krymo pažymėjo, jog Jungtinės Valstijos niekada nepripažins Rusijos bandymo aneksuoti Krymą“. 

„Google“ atstovai ne kartą viešuose pasisakymuose ir interviu akcentavo, kad įmonės politika orientuota į informacinių technologijų vystymą nedalyvaujant informaciniuose karuose. Ukrainos ambasada tikisi, kad visame pasaulyje žinoma įmonė ir ateityje laikysis tokių aukštų standartų bei pataisys neteisingą Krymo teritorijos atvaizdavimą visuose „Google Maps“ žemėlapiuose, kad jis atitiktų tarptautines normas ir dokumentus, taip pat oficialią Jungtinių Valstijų poziciją“, – rašo diplomatinė atstovybė.  

REKLAMA

Kovo 5 dieną „Google“ pranešė savo žemėlapiuose ištaisiusi su Krymo žymėjimu susijusią „techninę klaidą“, dėl kurios pasipiktinimą reiškė Rusijos Valstybės Dūmos deputatai.

„Klaida“ susijusi su tuo, kad „Google Maps“ neseniai kai kuriems vartotojams Rusijoje pradėjo žymėti Krymo pusiasalį kaip Ukrainos teritoriją.

„Ištaisėme klaidą, dėl kurios nedidelė dalis „Google Maps“ vartotojų matė neteisingą informaciją“, – pranešė įmonės spaudos tarnyba.

REKLAMA

Ji paaiškino, jog su klaida susidūrė „Apple“ operacinės sistemos „iOS“ vartotojai.

„Dedame visas pastangas objektyviam ginčijamų regionų žymėjimui. Ten, kur turime „Google Maps“ vietos versijas, įskaitant Rusiją, dėl pavadinimų ir sienų žymėjimo laikomės vietos įstatymų“, – nurodė įmonė.

Sausio 24 dieną Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pavedė pakviesti į parlamento žemuosius rūmus „Google“ atstovą, kad jam būtų perduota Rusijos pozicija, jog neleistina žymėti Krymo kaip Ukrainos teritorijos. Anot jo, savo žemėlapiuose žymėdama Krymą kaip Ukrainos teritoriją, „Google“ pažeidžia Rusijos įstatymus.

Rusija atplėšė Krymą nuo Ukrainos 2014 metų kovą, pasiuntusi į pusiasalį savo pajėgas po Kijeve įvykusio provakarietiško Maidano sukilimo, nuvertusio Kremliaus palaikomą vyriausybę. Dėl šio žingsnio, nepripažįstamo Ukrainos ir tarptautinės bendruomenės, Europos Sąjunga ir JAV paskelbė Rusijai griežtų ekonominių sankcijų, tačiau Maskva teigia, kad ši tema yra visam laikui uždaryta ir kad Krymas yra jos teritorija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų