Longhua rajone įsikūrusiame „Foxconn“ kompanijos fabrike tokį darbą dirba per 400 000 samdomų žmonių: jie gamina išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius, kuriuos „Samsung“, „Sony“ ar „Dell“ pardavinėja ir kurie atsiduria britų ir amerikiečių namuose, rašo „The Guardian“.
2012 metais „Foxconn Longua“ darbuotojai pagamindavo po 137 tūkstančius „iPhone“ per parą, arba po 90 per minutę. Tais pačiais metais 18 Longhua įmonių darbuotojų, visi dar neturintys 25 metų, bandė nusižudyti, ir 14 iš jų žuvo. Tian Yu „pasisekė“: 12 parų išbuvusi komoje ji prabudo su stuburo ir šonkaulių traumomis, paralyžiuota iki pusės. Tuomet jai buvo 17 metų.
Honkongo žmogaus teisių gynėjų grupės „Sakom“ koordinatorė Jenny Chan paskelbė seriją interviu su ja žurnale „New Technology, Work and Employment“. „Išryškėjo retas ir atviras vaizdas, kaip stambios elektronikos kompanijos šiais laikais pasikliauna tuo, kas iš esmės yra masinio išnaudojimo sistema – samdo darbui jaunus, neturtingus migrantus iš tolimų Kinijos rajonų, suvaro juos į didžiulius cechus ir sausakimšus bendrabučius, o paskui atmeta tuos, kurie neatlaiko“, – rašo straipsnio autorius Aditya Chakrabortty.
Tian Yu idealiai atitinka šį aprašymą. 2010 metų vasarį ji paliko savo kaimą centrinėje Kinijoje, norėdama užsidirbti pinigų, kad galėtų paremti savo nuskurdusią šeimą. Sukorusi 700 mylių (per 1126 km), ji įsidarbino „Foxconn“.
„Kiekvieną kartą, stojus prie darbo naujai pamainai, vadybininkai darbininkų klausdavo: „Kaip sekasi?“. Šie turėjo atsakyti: „Gerai! Labai gerai! Labai, labai gerai!“. Po to įsivyraudavo tyla“, - taip autorius aprašo merginos darbo šiokiadienius.
Tian Yu dirbo daugiau kaip po 12 valandų kiekvieną dieną, šešias dienas per savaitę. Ji turėjo rytais eiti į susirinkimus, negaudama už tai jokio atlygio, ir aukoti savo pietų pertrauką viršvalandiniam darbui. Galimybės nueiti į tualetą buvo ribotos, už klaidas mergina buvo išbarama, o apmokoma nebuvo.
Atplėšta nuo šeimos, nesugebėjusi susirasti draugų ir neturėjusi galimybės bent išsimiegoti naktį savo bendrabučio kambaryje, kuriame gyveno aštuoni žmonės, Tian Yu neatlaikė, kai jos valdžia dėl administracinės klaidos nesumokėjo jai mėnesinio atlyginimo. Apimta nevilties mergina iššoko pro langą. Kompanija jai buvo skolinga 140 svarų sterlingų pagrindinio atlyginimo ir priemokos už viršvalandžius, tai yra, maždaug ketvirtį naujo „iPhone5“ kainos.