LRT Tarybos nariai metų pabaigoje patys sau pasididino atlyginimus per 50 proc.

Iš mokesčių mokėtojų lėšų finansuojamos Nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) Tarybos nariai paskutiniame praėjusių metų posėdyje gerokai pasididino savo algas. Už darbą jie gaus nuo 33 proc. iki 60 proc. daugiau nei gavo iki šiol.

Paprastai darbuotojų atlyginimą nustato darbdavys. Jeigu tiesioginio darbdavio nėra, kaip, pavyzdžiui, prezidento, premjero ar kitais atvejais, darbo užmokestis nustatomas Seimo priimamais įstatymais ar kitais teisės aktais.

Tačiau tokia tvarka negalioja LRT valdymo organui Tarybai. Kartu su pirmininku, ją sudaro 12 asmenų, iš kurių po 4-is skiria prezidentas ir Seimas, o iš likusių po vieną – Mokslo taryba, Švietimo taryba, Meno kūrėjų asociacija ir Vyskupų konferencija.

Įstatymas tenumato, kad Taryba „finansuojama iš LRT lėšų, gaunamų iš valstybės biudžeto“. Taigi, jos nariai patys nusprendžia, kokį atlyginimą gaus už dalyvavimą visos Tarybos ar jos komitetų posėdžiuose, kurie paprastai vyksta vieną kartą per mėnesį.

Tarybos narių ir pirmininko atlyginimai susieti su minimaliąja mėnesine alga (MMA). Nuo šių metų pradžios ji padidėjo nuo buvusių 607 eurų iki 642 eurų neatskaičius mokesčių.

Kaip portalą tv3.lt informavo LRT, iki šiol Tarybos pirmininkas gavo 2 MMA (1214 eurų), pirmininko pavaduotojas 1,75 MMA (1062,25 euro), o narys – 1,15, atlyginimą (698,05 euro) už paprastai vieną dieną per mėnesį vykstantį posėdžiavimą.

Be to, už dalyvavimą darbo grupėje Tarybos narys papildomai gavo 0,3 MMA (182,1 euro), darbo grupės pirmininkas – 0,5 MMA atlyginimą (303,5 euro).

Praėjusio gruodžio viduryje LRT Tarybos nariai nusprendė, kad nuo šių metų pradžios jos pirmininko alga didės iki 3 MMA ir dabar jis gaus 712 eurų, arba beveik 60 proc. daugiau algos – iš viso 1962 eurus per mėnesį neatskaičius mokesčių.

Pirmininko pavaduotojo alga didėja iki 2 MMA – jis gaus beveik 222 eurais, arba 21 proc. daugiau – iš viso 1284 eurus per mėnesį.

REKLAMA

Paprastų narių alga didėja iki 1,5 MMA – jie gaus 265 eurais, arba beveik 38 proc. daugiau – iš viso 963 eurus per mėnesį.

Be to, Taryba galės nuspręsti, kiek specialių grupių ar komitetų įsteigs, kokie nariais jiems priklausys ir kokį papildomą atlygį už tai gaus.

Už darbą Komitete jo nariui bus mokamas 0,5 (nepriklausomam nariui – 1,5) o komiteto pirmininkui – 1 MMA atlyginimas per mėnesį, t. y. per du kartus, palyginti su dabartiniu grupės pirmininko atlyginimu. Bendras atlyginis būnant paprastu Tarybos nariu ir kartu komiteto pirmininku didėja nuo 1,65 MMA (1001,55 euro) iki 2,5 MMA (1605 euro) – kiek daugiau nei 60 proc., palyginti su buvusiu Tarybos ir jos grupės vadovo atlygiu.

LRT tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis informavo, kad nuo šių metų pradžios įsigalioja nauja nacionalinio transliuotojo veiklą reguliuojančio įstatymo redakcija. Anot pirmininko, jis ir kiti nariai pasididino savo atlyginimus atsižvelgdami į „padidėjusį darbo krūvį ir atsakomybę“.

Kaip jau skelbta, LRT Taryba nuo šių metų padidino ir įstaigos generalinės direktorės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės ir jo pavaduotojo Gyčio Oganausko atlyginimus.

Nuo šiol direktorė iš viso uždirbs 6950 eurus per mėnesį neatskaičius mokesčių, o jos pavaduotojas – 90 proc. šios sumos.

Per visus 2021 m. direktorė gaus 83,4 tūkst. eurų pareiginės algos – tai yra 29 proc., arba 18,8 tūkst. daugiau nei gavo iki šiol. Direktorės pavaduotojo metinė alga bus per 75 tūkst. eurų – 33 proc., arba 19 tūkst. eurų didesnė nei iki šių metų pradžios.

LRT Tarybos posėdžius ne rečiau kaip kartą per mėnesį šaukia jos pirmininkas. Posėdžių periodiškumas gali būti nustatytas Tarybos darbo reglamente. Tad Taryba posėdžiauja kartą per mėnesį, pagal poreikį ir dažniau, o už tai papildomai nėra mokama, informavo LRT.   Įsigaliojus naujam reglamentavimui Tarybos posėdžio metu bus tvirtinama Komitetų sudėtis ir darbo reglamentavimas. Nuo šių metų darbą pradės 3 komitetai: Nuolatinių Audito ir rizikos valdymo, Pirkimų ir investicijų politikos, Turinio.


Rašyti komentarą...
B
Baisu
2021-01-05 10:52:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Praradau žadą... Per mėnesį gauna tiek, kiek eilinis žmogelis per daug metų nesutaupytų. Štai jie ir gyvena toje gerovės valstybėje.
Atsakyti
-3

Šuva
2021-01-05 10:53:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kokiu būdu jie tuos pinigus uždirba? Kokią pridedamąją vertę jie sukuria? Iš kokių pinigų jiems mokami atlyginimai? Kad jie gali sau keltis atlyginimus. Pasakykit, gal ir mes galėsime sau pasikelti.

Atsakyti
-4

A
As
2021-01-05 10:55:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur teisesauga ziuri
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (38)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų