Kilus triukšmui dėl akcijų vadovams, „Ignitis“ kaltina LRT skleidžiant netiesą

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) garso reportaže ir publikacijoje kuria klaidingą ir šališką įspūdį apie „Ignitis grupės“ įmonių grupės pagrindinių vadovų ilgalaikio skatinimo akcijų opcionais programą, bendrovė pranešė per akcijų biržą po to, kai kilo viešumoje diskusijų dėl LRT paskleistų „naujienų“.

„Ignitis grupė“ neigia paskleistą informaciją ir aiškina, kad grupės pagrindinių vadovų ilgalaikio skatinimo akcijų opcionais programa pradėta rengti, pradėjus ruoštis pirminiam viešam akcijų siūlymui (IPO), įvertinus gerąsias  praktikas, kuriomis siekiama suderinti bendrovės ir akcininkų interesus.

Pirmą kartą apie minėtą programą bendrovė viešai paskelbė dar rugsėjo 17 d., paskelbus Akcijų suteikimo taisykles darbuotojams ir vadovams, kurios įsigaliojo akcijų įtraukimo į Nasdaq Vilnius Oficialųjį prekybos sąrašą dienos.

Apie programą „Ignitis grupė“ informavo ir gruodžio 4 d., o gruodžio 18 d. paskelbė ir pagrindinių vadovų opcionų sutartis.

REKLAMA

„Publikacijos pradžioje ir pavadinime klaidingai skelbiama, kad „Ignitis grupė“ įmonių grupės vadovai „dykai gaus“ akcijas, nors iš tiesų, kaip bendrovė skelbė anksčiau, sprendimą dėl akcijų suteikimo arba nesuteikimo „Ignitis grupės“ Stebėtojų taryba priims tik 2024 m.

Pažymėtina, kad opciono sutartys yra sandoriai dėl teisės įgyti akcijų ateityje – šiuo atveju 2024 m. ir tik pasiekus nustatytus ilgalaikius tikslus ir rodiklius. Sudarytos opcionų sutartys, kaip skelbta ankstesniuose pranešimuose, reiškia, kad vadovams suteikiama galimybė įgyti akcijų, jeigu bus pasiekti 2020-2023 metų laikotarpio tikslai <...>“, – rašoma bendrovės pranešime.

Pasak jo, LRT publikacijoje klaidingai pateikiama informacija dėl ir bendrovės valdybai keliamų ilgalaikių tikslų.

Esą akcijų suteikimas vadovams už pasiektus tikslus yra geroji tarptautinė praktika, taikoma akcijų biržose listinguojamose bendrovėse. Geroji patirtis rodo, kad tokia motyvavimo programa užtikrina, jog vadovų ir akcininkų interesai sutaptų, didina motyvaciją siekti ilgalaikių tikslų, taip užtikrinant didesnę akcijų vertę ir grąžą akcininkams.

„Publikacijoje taip pat daug interpretacinio bei vertinamojo pobūdžio išsireiškimų, kuriuos bendrovė vertina kaip šališkus ir klaidinančius, prieštaraujančius tam, ką Bendrovė skelbė per biržą teisės aktų nustatyta tvarka, kaip faktus atitinkančią ir teisingą informaciją investuotojams. 

„Ignitis grupė“ siekia garantuoti investuotojų teisių ir interesų apsaugą, sudaryti jiems vienodas sąlygas priimti investicinius sprendimus, užtikrinti, kad investuotojai nebūtų klaidinami, todėl apie Publikacijoje paskelbtą klaidinančią informaciją informuos priežiūros institucijas, – teigiama grupės pranešime.

Beje, viešai skelbiama, kad „Ignitis grupės“ generalinio direktoriaus atlyginimas praėjusiais metais siekė beveik 10,9 tūkst. eurų per mėnesį arba apie 130 tūkst. eurų per metus. Tuo metu LRT Interneto departamento vadovas 2019 m. gavo 121 666 tūkst. eurų algos ir vieno mėnesio dydžio premiją už pasiektus rezultatus. Taigi, daugiau nei „Ignitis grupės“ vadovas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų