„Linava“: pandemija smogė mažoms ir smulkioms transporto įmonėms

Nuo pandemijos pradžios veiklą nutraukė 172 tarptautines transporto licencijas turėjusios įmonės, darbo neteko per 1,5 tūkst. darbuotojų, o labiausiai nukentėjo mažos ir smulkios šio sektoriaus įmonės, teigia Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“. 

Asociacijos užsakymu bendrovės „Creditreform Lietuva“ atlikto tyrimo duomenimis, šiuo metu Lietuvoje veikia virš 5 tūkst. įmonių, deklaruojančių įvairius pervežimus, bet pagal tarptautinių transporto licencijų turėtojus, nuo pirmojo karantino pradžios pernai kovą jų sumažėjo 172-omis iki 4406. Iš jų 2641 yra smulkios įmonės, o 1323 – mažos.

„Skaudžiausiai šis periodas palietė mažuosius transporto sektoriaus rinkos dalyvius – mažas ir smulkias įmones, kur dirba mažiausiai darbuotojų, bet tokios įmonės sudaro net 90 proc. viso sektoriaus“, – pranešime sakė asociacijos prezidentas Romas Austinskas.

Asociacijos vertinimu, pokyčiams transporto sektoriuje įtakos turėjo ne tik pandemija, bet ir naujos mokestinės priemonės, priimtos praėjusiais metais.

„Didieji rinkos dalyviai, kurie sudaro tik 10 proc. transporto sektoriaus, turi galimybių išgyventi, naudodami santaupas ar planuodami veiklas tęsti užsienio šalyse, kur steigia antrines arba naujas įmones. Tuo tarpu mažiausieji transporto rinkos dalyviai, sudarantys net 90 proc. sektoriaus, tokių galimybių neturi“, – teigiama pranešime. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų