Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

REKLAMA

Lenkijoje skandalų netrūksta. Dešrose – techninė druska, kepiniuose – supuvusių kiaušinių milteliai, o dabar – žiurkių nuodai saldumynuose,rašo „Lietuvos rytas“.

REKLAMA

Šiuo metu Lenkijoje iš parduotuvių metami lauk saldumynai – vafliai, saldainiai ir kiti gardėsiai, pagaminti aštuoniose įmonėse. Spėjama, kad jiems naudoti žiurknuodžiais užteršti pieno milteliai. Lenkijos sanitarinė inspekcija mano, kad nuodingus miltelius galėjo įsigyti įmonės „Magnolia“, „Jago“, „Wielpol“, „Geomax Misztal-Stateczny“, „Fanex“, „Jawor“, „Janex“ bei majonezo ir acto fabrikas „Ocetix“.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos sanitarinė inspekcija apie pavojų įspėjo ne tik savo šalies gyventojus, bet ir Europos Komisiją. Šiuo metu tyrėjai aiškinasi, ar pieno milteliai nuodais buvo užkrėsti piktybiškai, ar tai padarė aplaidus darbuotojas. Kol kas nėra skelbiama, į kokias šalis savo gaminius eksportavo kiti septyni maisto fabrikai, todėl nežinia, ar jų nepateko ir į Lietuvą.

„Tikriname, ar nepateko į lentynas minėtų fabrikų saldumynų. Iš Veterinarijos tarnybos informacijos apie galimai pavojingus produktus dar negavome“, – vakar aiškino „Rimi“ atstovė Raminta Stanaitytė-Česnulienė. Pirminiais „Maxima“ atstovų duomenimis, įkliuvusių Lenkijos fabrikų gaminami saldumynai šio tinklo parduotuvių Lietuvoje nepasiekė.

Maisto prekes iš Lenkijos tiekia ir bendrovė „Sanitex“. Pasak joje saldumynų importu besirūpinančios Ingos Jančerytės, kaimyninės šalies fabrikuose, patekusiuose į skandalą, įmonė prekių neužsakė.

REKLAMA
REKLAMA

„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba yra gavusi informaciją apie įvykį Lenkijoje. Anot šios šalies pareigūnų, į Lietuvą įmonės „Magnolia“, kurios veikla šiuo metu tiriama, gaminių buvo patekę iš Latvijos. Jie atšaukti iš prekybos. Duomenų apie kitas įmones Lenkijos institucijos nepateikė.

Mūsų rinkoje yra daug lenkiškų saldumynų, kurie įsigyjami ne tiesiogiai iš gamintojų, bet iš mažmeninės prekybos tinklų. Vadinasi, egzistuoja tikimybė, kad užkrėsti saldumynai galėjo patekti ir į mūsų šalį. Todėl VMVT pradėjo tikrinti visas – ir didmeninės, ir mažmeninės prekybos vietas, kartu ir turgavietes. Kol kas neaptikome saldumynų, pagamintų į skandalą patekusiuose fabrikuose. Jei vis dėlto jų atsirastų, prekyba būtų stabdoma, o ar saldumynai saugūs, būtų tiriama laboratorijoje“, – sakė VMVT Maisto skyriaus vedėjo pavaduotoja Inga Kaikarienė

REKLAMA
REKLAMA

(Papildyta16:00)

„Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovės Ramintos Stanaitytės-Česnulienės komentaras:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų