“Vienos įmonės durpes parduoda kitiems gamintojams, kitos iš durpių gamina substratus, skirtus sodininkystei ar daržininkystei. Trečios išgauna durpes, kaip energetinį produktą - kurą.”
Durpės, iš kurių gaminami substratai, daugiausia eksportuojamos į tokias šalis, kaip Ispanija, kitos pietinės Europos valstybės. Durpės, kurios naudojamos kaip kuras, skirtos tik vietinei rinkai.
“Dabar apdirbamoji Lietuvos durpių pramonė apdoroja tik 2,16 procento visų pelkių. Yra tam tikros metodikos, apskaičiavimai. Be to, pelkės juk atsistato. Jau turbūt dešimtmetis, kai per metus išgaunama apie 2 milijonai kubinių metrų durpių. Toks kiekis gamtai žalos tikrai nepadaro.”
Anot durpių įmonių asociacijos prezidento, sudėtinga numatyti durpių kainos tendencijas. Tai pramonė, kuri jautriai reaguoja į pasaulines rinkas.
„Viskas priklauso nuo sezono. Jeigu tam tikruose regionuose geros sąlygos išgauti durpes, ten durpių kainos maženės. Pernai Skandinavijos ir Baltijos šalys pasigamino planuotus produkcijos kiekius. Tad šiemet durpių kainos turėtų išlikti nepakitusios."