Lietuviai sunerimo dėl skrydžių į JK: „dar vakar buvo pilna, o dabar viskas dingo“

Dalis lietuvių sunerimo pamatę tuščią kai kurių skrydžių bendrovių vasario mėnesio grafiką į Didžiąją Britaniją ir iš jos. Vienoje socialinio tinklo „Facebook“ grupėje lietuviai pasakojo nebegalintys įsigyti bilietų sausio pabaigoje ir vasario mėnesį planuotiems skrydžiams, be to, daliai bilietus įsigijusių žmonių numatytas skrydis buvo atšauktas.

Tiesa, visiškai skrydžius iš ir į Didžiąją Britaniją atšaukė tik viena oro linijų bendrovė. Apie tai įmonė pranešė sausio 7 dieną.

Neramina tuščias tvarkaraštis

Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje įrašu su klausimu, kaip galima nuvykti į Didžiąją Britaniją, pasidalijusi mergina rašė nesuprantanti, kas įvyko.

„Gal žinot, kas atsitiko su visais vasario mėnesio skrydžiais iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę? Dar vakar buvo pilna, o dabar viskas dingo“, – rašė mergina.

Kita mergina atsiliepė į pastarosios įrašą komentaru: „Pati turėjau skristi vasario 16 d. Šiandien gavau pranešimą, kad atšaukė. (...) Norėjau pasikeist bilietus, bet nei vasarį, nei kovą nėra...“

Įrašą komentavo ir daugiau žmonių, kuriems buvo pranešta apie atšauktą suplanuotą skrydį. Dauguma šių skrydžių ir buvo numatyti būtent sausio pabaigoje, vasarį.

Didžiausios Europoje „Ryanair“ avialinijų kompanijos internetiniame puslapyje vasario mėnesį išties tuščia. Sausio mėnesio likusiomis dienomis skrydžių Didžiosios Britanijos kryptimi taip pat nebėra.

Skrydžių bendrovė praneša, kad tokį sprendimą teko priimti dėl Jungtinėje Karalystėje (Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje) ir keliose kitose Europos valstybėse sugriežtinto karantino ir apsunkintų kelionių sąlygų.

Šiuo metu atvykstantiems į Jungtinę Karalystę „kelioniniu koridoriumi“ – tam tikro šalių sąrašo – saviizoliacija nėra būtina, praneša Didžiosios Britanijos vyriausybė. Lietuvos šiame sąraše nėra.

REKLAMA

Jungtinei Karalystei pranešus apie karantino sugriežtinimą ir kelionių apribojimus, „Ryanair“ savo ruožtu atšaukė skrydžius nuo sausio 21 dienos. Įmonė sako nuostolių dėl atšauktų skrydžių neskaičiuojantys – šie skrydžiai bet kuriuo atveju būtų vykę nuostolingai.

Visgi „Ryanair“ – kol kas vienintelės avialinijos, atšaukusios ateinančiais mėnesiais numatytus skrydžius. Kitos skrydžių bendrovės – „Wizzair“, „AirBaltic“ suplanuotų skrydžių tarp Lietuvos ir Jungtinės Karalystės kol kas neatšaukė, tik juos vykdys rečiau nei įprastai.

Neaiški situacija

Kad dalis skrydžių visgi vyks, patvirtina ir Vilniaus oro uosto internetinėje svetainėje pateikiamas skrydžių grafikas – kol kas vasario mėnesį tiek atvykstančių, tiek išvykstančių skrydžių į Jungtinę Karalystę – yra.

„Kalbant apie skrydžius vasario mėnesį – galutinis sprendimas visada priklauso nuo pačios oro bendrovės, kuri parduoda bilietus ir organizuoja skrydžius”, – atkreipia dėmesį Lietuvos oro uostų atstovas Tadas Vasiliauskas.

Jis sako, kad pastaruoju metu skrydžius į ir iš Jungtinės Karalystės labiausiai paveikė neapibrėžtumas dėl atsiradusių skirtingų apribojimų bei draudimų.

„Situacija į teigiamą pusę keisis lėtai ir oro bendrovės vasarį, atsižvelgiant į labai neapibrėžtą situaciją rinkoje dėl pandemijos iššūkių, dar planuoja vykdyti labai mažai skrydžių, tačiau kovą jau planuojamas aktyvesnis skrydžių tvarkaraštis iš ir į Lietuvos oro uostus“, – dabartinę skrydžių situaciją komentuoja T. Vasiliauskas.

Lietuvos oro uostų atstovas prideda, kad kilus kokiems nors klausimams dėl būsimos kelionės, keleiviai pirmiausia kreiptis turėtų į bendrovę, iš kurios įsigijo kelionės bilietą.

„Visada kviečiame keleivius pirmiausia bendrauti tiesiogiai su bendrovės atstovais, o tada papildomai sekti informaciją oro uosto puslapyje: iki skrydžio likus parai, oro uosto tvarkaraštyje rodoma tiksliausia informacija“, – kur ieškoti informacijos patikslina T. Vasiliauskas.

REKLAMA

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad nuo sausio 11 d.  grįžusiems ar atvykusiems iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės taikomas ilgesnis privalomos izoliacijos terminas – ne 10 dienų, kaip buvo iki šiol, o 14 dienų. 

Šį terminą galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 10 dieną atlikus tyrimą COVID-19 infekcijai nustatyti ir gavus neigiamą rezultatą.


Rašyti komentarą...
E
Eee
2021-01-13 00:08:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip kad grįžot visam laikui
Atsakyti
-1

P
Popkė
2021-01-13 06:14:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jie jau turėtu turėti atsakymą neigiamą, o ne lietuvoje darytis arba ta saviizoliacija. Nejuokinkit su ja. Ji atliekama trankantis po maximas.
Atsakyti
-3

S
Stasys
2021-01-13 10:25:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sedekit namuose taip kaip sėdimų mes,o bilietai po 5000 tada gal mažiau pavezitsr
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų