Apie žmones, sėkmingai dirbančius kurioje nors srityje, paprastai sakoma, kad jie yra „apdovanoti talentu“ arba tiesiog jiems šypsosi laimė.
Bet tiesa yra ta, kad daugelis tokių žmonių dirbo sunkiau, negu gali įsivaizduoti eilinis žmogus.
Pradedant sportininkais, tokiais kaip Maiklas Džordanas (Michael Jordan), ir baigiant generaliniais direktoriais, tokiais kaip Hovardas Šulcas (Howard Schultz), šie žmonės, kaip yra žinoma, keliasi anksti ir dirba, siekdami savo tikslo, kai kiti dar miega, o darbą irgi baigia paskutiniai.
Jų sėkmės raktas – paprasčiausias sunkus darbas. Kiekvienas jį gali dirbti. Tegu šie žmonės būna mums įkvėpimo šaltiniu.
NBA legenda Maiklas Džordanas, pasibaigus sezonui, laiką leisdavo per dieną padarydamas šimtus pašokimų ir metimų į krepšį
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
Maiklas Džordanas buvo apdovanotas nuostabiais fiziniais duomenimis, bet, kaip rašo jo ilgametis treneris Filas Džeksonas (Phil Jackson), krepšinio legenda jis tapo tik sunkiai dirbdamas. Kada M. Džordanas pradėjo savo karjerą NBA lygoje, jo metimai pašokus nebuvo tobuli. Tad sportininkas laiko veltui neleido ir pasibaigus sezonui – per dieną jis padarydavo šimtus pašokimų ir metimų į krepšį, kol tobulai įvaldė šią techniką.
Savo straipsnyje portale „NBA.com“ F. Džeksonas rašo, kad pagrindinė M. Džordano charakterio ypatybė buvo ne jo talentas, bet sugebėjimas susitaikyti su mintimi, kad norint tapti geriausiam, jam reikia nuolat dirbti.
„Starbucks“ generalinis direktorius Hovardas Šulcas (Howard Schultz) tęsia darbą namuose net po 13 valandų, praleistų darbo vietoje
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
„Starbucks“ generalinis direktorius Hovardas Šulcas turi dažnai vartoti savo kompanijos produktus, kad galėtų ištverti tokį beprotišką darbo režimą. Nuo to laiko, kai H. Šulcas grįžo traukti iš duobės šią kompaniją, jis ateina į būstinę 6 valandą ryto ir dirba iki 7 valandos vakaro.
H. Šulcas kalba su užsienyje esančiais darbuotojais net vėlai vakare, būdamas namuose. Jis vyksta į darbovietę sekmadieniais, o šeštadieniais skaito elektroninius laiškus, kuriuos jam siunčia tūkstančiai jo darbuotojų.
Krepšinio klubo „Dallas Mavericks“ savininkas Markas Kjubanas (Mark Cuban), pradėjęs savo pirmąjį verslą, neatostogavo septynerius metus
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
Iš pirmo žvilgsnio krepšinio klubo „Dallas Mavericks“ savininko ir verslininko Marko Kjubano stebėtini pasiekimai atrodo kaip netikėtai jam nusišypsojusi laimė. Jis pardavė savo pirmąją kompaniją, kai jos kaina buvo pasiekusi viršūnę, ir entuziastingai pirko aukštųjų technologijų kompanijų akcijas, kai jų kaina buvo žemiausia.
M. Kjubanas rašo savo tinklaraštyje, kad turėjo nepaprastai daug dirbti, kad ta sėkmė pradėtų nešti pelną. Įkūręs savo pirmąją kompaniją, jis paprastai neidavo miegoti iki antros valandos nakties, skaitydamas apie naują programinę įrangą, ir septynerius metus dirbo neatostogaudamas.
Beisbolo komandos „Philadelphia Phillies“ metiko Rojaus Holadėjaus (Roy Halladay) treniruotės yra tokios intensyvios, kad kiti neištveria nė pusės jų laiko
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
Cy Young prizo laimėtojas metikas Rojus Holadėjus yra vienas iš sunkiausiai dirbančių beisbolo žaidėjų. Kaip teigia „Sports Illustrated“, jis reguliariai lieja prakaitą aikštelėje pusantros valandos, kol joje pasirodo komandos draugai.
Buvęs jo treneris sakė žurnalui „Sports Illustrated“, jog vieną sykį, kai kiti metikai pabandė su juo pasitreniruoti, nė vienas iš jų negalėjo ištverti nė pusės treniruotės laiko. Jo rengimasis varžyboms būna toks intensyvus, kad sportininkas net turėjo asmeninę kortelę, su kuria galėdavo patekti į savo buvusios komandos treniruočių patalpas.
„General Electric“ generalinis direktorius Džefris Imeltas (Jeffrey Immelt) 24 metus dirbo po šimtą valandų per savaitę
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
2005 metų žurnalo „Fortune“ straipsnyje apie kompanijos „General Electric“ generalinį direktorių D. Imeltą šis žmogus vadinamas „The Bionic Manager“ (vadovas, galintis daryti tai, ko kiti negali). Straipsnyje pabrėžiami neįtikėtini jo darbo principai – 24 metus jis dirbdavo po 100 valandų per savaitę. D. Imeltas griežtai paskirsto tą laiką, tam tikrą jo dalį kasdien skirdamas visiems savo verslo klausimams spręsti.
Visa tai atliekama po pusės šešių ryto daromos mankštos, kada jis jau skaito laikraščius ir žiūri CNBC.
„Apple“ generalinis direktorius Timas Kukas (Tim Cook) paprastai pradeda siuntinėti darbuotojams elektroninius laiškus pusę penktos ryto
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
Styvas Džobsas (Steve Jobs) paliko Timui Kukui nepaprastai daug darbo, bet šis vyras ne iš kelmo spirtas, ir šios svarbios pareigos jam patikėtos ne šiaip sau. Jis visada buvo pasišventęs darbui. „Fortune“ rašo, kad jis pradeda siuntinėti elektroninius laiškus pusę penkių ryto.
„Gawker“ profilyje teigiama, kad jis pirmas atvyksta į darbą, o išvyksta paskutinis. Personalo susirinkimus jis vesdavo sekmadienio vakarą, kad galėtų pasiruošti pirmadieniui.
„American Idol“ laidos vedėjas Rajanas Sykrestas (Ryan Seacrest) dar veda pramoginę radijo laidą nuo 5 iki 10 valandos ryto ir vadovauja kompanijai – televizijos laidų tiekėjai, suspėdamas kiekvieną mielą dieną pasirodyti televizijoje „E!“
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
R. Sykrestas papasakojo laikraščiui „The New York Times“, kad dar būdamas vaikas turėjo tikslą tapti „pavyzdiniu garsiu radijo laidos vedėju“. Jis ėjo į šį tikslą, užsiversdamas ant savo pečių beprotiško darbo krūvio naštą.
Negana to, kad R. Sykrestas veda laidą „American Idol“, jis septynias dienas per savaitę pasirodo pramoginėje televizijoje „E! Entertainment television", kasdien veda pramoginę radijo laidą nuo 5 iki 10 valandos ryto, pasirodo laidoje „Today“, vadovauja kompanijai, tiekiančiai televizijos programas, o neseniai iš privataus kapitalo fondo gavo 300 milijonus dolerių naujoms kompanijoms įsigyti.
„Nissan“ ir „Renault“ generalinis direktorius Karlosas Gousnas (Carlos Ghosn) per metus nuskrenda virš 150 000 mylių
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
Karlosas Gousnas vadovauja dviems iš didžiausių pasaulyje automobilių gamintojų, o tai šį tą pasako apie jo darbo krūvį. „Forbes“ profilyje rašoma, kaip K. Gousnas dirba daugiau kaip 65 valandas per savaitę, praleidžia 48 valandas per mėnesį ore ir nuskrenda virš 150 000 mylių per metus.
Jis ištraukė „Nissan“ iš duobės, ir jo patirtį šioje srityje dabar daug kas studijuoja. Per mėnesį jis įdiegė sistemą, kuri visiškai pakeitė nusistovėjusią tvarką, ir tai išgelbėjo kompaniją, kurią daugelis jau buvo palaidoję.
Honkongo verslo magnatas Li Ka Šinas (Li Ka Shing) dar neturėdamas 19 metų tapo fabriko generaliniu direktoriumi
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
Vienas iš turtingiausių žmonių Azijoje ir dominuojanti figūra Honkongo ekonomikoje, Li Ka Šinas dar būdamas paauglys pradėjo dirbti geriau ir greičiau už bet ką pakeliui į 21 milijardo vertės imperijos statybą.
Dar nesulaukęs penkioliktojo gimtadienio jis paliko mokyklą ir dirbo plastmasių gamykloje. Žurnalui „Forbes“ Li Ka Šinas papasakojo, kaip greitai jis tapo prekybininku, kaip prekiaudamas visus pralenkė ir tapo fabriko generaliniu direktoriumi dar neturėdamas 19 metų. 1950 metais jis pradėjo savo verslą ir darė beveik viską savarankiškai, tarp kitų darbų dar ir vesdamas buhalterinę apskaitą.
Venus ir Serena Viljams (Williams) nuo 7 ir 8 metų keldavosi šeštą valandą ryto ir mušinėdavo teniso kamuoliukus
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
Seserys Viljams, daugelį metų dominavusios moterų tenise, galima sakyti, užaugo teniso korte.
Nuo pat mažumės jos gyveno, kaip sakė laikraščiui „The New York Times“, tokiu režimu: „ keldavomės 6 valandą ryto, vykdavome į teniso kortą prieš pamokas. Po pamokų vėl į kortą...“. Viljams šeima buvo užsibrėžusi tikslą sudominti seseris tenisu ir skatinti jas siekti pergalių šiame sporte.
„Petrobras“ vadovės Marijos Das Gracas Silva Foster (Maria Das Gracas Silva Foster) įsitikinimas, kad sunkus darbas turi didelę svarbą moralinėms žmogaus savybėms, pelnė jai „Caveirao“ pravardę
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
Dabartinė Brazilijos naftos milžino „Petrobras“ vadovė savo vaikystę praleido lindynių kvartale, rankiodama skardines dėžutes, kad būtų, už ką susimokėti už mokslą. Ji pradėjo dirbti praktikante 1978 metais, bet greitai tapo pirmąja moterimi, vadovaujančia naftos verslui.
„Bloomberg“ praneša, kad jos nenuilstamas darbas ir požiūris į jį pelnė jai „Caveirao“ pravardę – taip vadinami šarvuoti policijos automobiliai, kuriais naudojamasi Brazilijos miestų apylinkėms išvalyti nuo kriminalinių elementų.
„Yahoo“ generalinė direktorė Marisa Majer (Marissa Mayer), dirbdama kompanijoje „Google“, reguliariai patraukdavo visų naktibaldų dėmesį. Jos darbo savaitės turėdavo 130 darbo valandų
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
Naujai iškepta „Yahoo“ generalinė direktorė Marisa Majer yra pagarsėjusi savo nepaprasta ištverme ir darbo režimu. Kompanijoje „Google“ ji dirbdavo po 130 valandų per savaitę, o Džozefui Volkeriui (Joseph Walker) sakė, kad su šia programa ji susidorodavo, miegodama po savo rašomuoju stalu ir skirdama „strateginę“ reikšmę dušui.
Netgi tie žmonės, kurie kritiškai vertina M. Majer vadovavimo stilių, pripažįsta, kad ji „tiesiogine prasme gali dirbti 24 valandas per parą, 7 paras per savaitę“. Šis jos triūsas atsipirko – moteris dabar užima vieną iš aukščiausių postų technologijų srityje.
„Los Angeles Lakers“ klubo superžvaigždė Kobė Brajentas (Kobe Bryant) kardinaliai pakeitė metimo techniką, užuot metęs sportą, kai susilaužė pirštą
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
Niekas iš krepšininkų savo kūnui neduoda tokių apkrovų, kaip Kobė Brajentas. GQ profilyje rašoma, kaip jis nuolatos keitė savo metimo techniką, užuot davęs pailsėti išnirusiam ir lūžusiam pirštams.
„ESPN“ aprašo, kaip Kobė, augdamas netoli Filadelfijos, leisdavo laisvalaikį, be perstojo parke tobulindamas metimus pašokus. Klubo personalas mato, kaip jis be paliovos daro tą patį treniruočių salėje dieną ir naktį.
„JP Morgan“ generalinis direktorius Džeimis Dimonas (Jamie Dimon) leidžia savaitgalius, rengdamasis kamantinėti darbuotojus pirmadienį
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
Nors dėl neseniai kilusio skandalo su „Londono banginiu“ („London Whale“) ant Džeimio Dimono krito šešėlis, jis buvo vienas iš sėkmingiausių bankininkų pastaruosius keletą dešimtmečių.
„The New York Times“ atskleidžia, kad D. Dimonas leidžia savaitgalius tarp krūvos popierių, skaitydamas juos ir ruošdamas klausimų sąrašą – tais klausimais jis apipils darbuotojus pirmadienį. „Fortune“ praneša, kad bemaž visas jo gyvenimas skiriamas darbui ir šeimai, o vienintelis jo pomėgis yra muzikos klausymasis.
„Pepsi“ generalinė direktorė Indra Nooyi dirbo naktinėje pamainoje registratore, kad galėtų susimokėti už mokslą Jeilio universitete
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
Dabar būdama viena iš galingiausių ir žinomiausių moterų verslo pasaulyje, „Pepsi“ vadovė Indra Nooyi dirbo registratore naktinėje pamainoje nuo pusiaunakčio iki 5 valandos ryto, kad užsidirbtų pinigų ir galėtų siekti magistrės diplomo Jeilio universitete.
Viename interviu ji sakė, kad į darbą atvyksta kiekvieną dieną 7 valandą ryto ir retai kada išeina anksčiau kaip 8 valandą vakaro, nešdamasi į namus krepšius pašto korespondencijos, kurią skaito per naktį. Ji sakė, jog norėtų, kad para turėtų 35 valandas ir būtų galima atlikti daugiau darbų. Visa tai ji darė, augindama dvi mažametes dukteris.
„WBB“ generalinis direktorius Martinas Sorelas (Martin Sorrell) yra legendinis darbomanas, jo darbuotojai gali tikėtis iš jo gauti elektroninį laišką bet kuriuo nakties metu
Legendiniai žmonės (nuotr. SCANPIX)
Reklamos kompanijos milžino „WBB“ generalinį direktorių laikraštis „Financial Times“ vadina „žinomu darbomanu ir mikrovadovu“. Įprastinė jo darbo diena prasideda šeštą valandą ryto ir, atrodo, niekada nepasibaigia.
Buvęs klientas sakė, kad kartą, būdamas kitoje laiko zonoje, jis paryčiais siuntė serui Martinui žinutę. Seras Martinas atsakė beveik iš karto.