Laukia pokyčiai: prakalbo apie visuotinį CO2 emisijos mokestį

Vyriausybei ketinant šiemet peržiūrėti taršos mokesčius, aplinkos ministras Simonas Gentvilas pareiškė, kad geriausias „standartas“ būtų visuotinis anglies dvideginio emisijos mokestis. Pakeitimai, anot jo, laukia ir automobilių registracijos mokesčio. 

Ministro teigimu, pakeitimai palies akcizus bei „nišinius“ taršos mokesčius – CO2, metano, nitratų. 

„Pats geriausias standartas būtų visuotinis CO2 mokestis, bet prie jo bus diskutuojama šį ketvirtį“, – Vyriausybės priemonių plano pristatyme trečiadienį sakė S. Gentvilas.   

Jis taip pat pabrėžė, jog būtina peržiūrėti automobilių registracijos mokestį, nes jis nėra efektyvus, nepakankamai motyvuoja žmones keisti važiavimo įpročius.

„Norėtųsi imtis alternatyvos kūrimo, viešojo transporto skatinimo ir pačio motyvacijos mechanizmo aiškesnio taikymo, kad kiekvieną dieną, kai žmogus važiuoja, permąstytų, su kokiu automobiliu važiuoja“, – kalbėjo ministras. 

Anot S. Gentvilo, šį mokestį dabar moka apie 200 tūkst. savininkų, tačiau realiai automobilius turi apie 1,2 mln. žmonių. 

„Principinis dalykas – galime daug reguliuoti, bet jeigu bazinė tarša nebus įkainota ir bazinis principas, kad teršėjas moka, nebus tinkamai įgyvendintas, mes visada atsiremsime į perreguliavimą, didelį kontrolės poreikį, daug teisės aktų, todėl principinis dalykas, kur norėtume paramos – žalioji mokesčių pertvarka“, – aiškino aplinkos ministras. 

Jis taip pat užsiminė, jog Vyriausybė sieks mažinti vandens telkinių taršą, ketinama peržiūrėti centralizuoto vandens tiekimo įkainojimą. Jo teigimu, konkretūs pasiūlymai bus pateikti rudenį.

Be to, Vyriausybė skatins atliekų pakartotinį naudojimą, perdirbimą ir antrinių žaliavų naudojimą. Taip pat planuojamos subsidijos įmonėms, kurios diegia žalius ir ilgaamžius produktus, žaliąsias inovacijas, mažaatliekes ir beatliekes technologijas.


Rašyti komentarą...
P
Pensininkas
2021-03-03 17:26:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiekviena diena zmogus pagalvoja,jei uzdirbciau kaip normalioje ES valstybeje{kur maziau vagiama} tai tikrai nevaziuociau su metalo lauzu,o nusipirkciau netarsia masina.Avinai ,kada jus tai suprasyte.Kodel jus vaziuojate su valdiskomis masinomis ir valdisku kuru.Gudruciai.
Atsakyti
-5

A
Aha
2021-03-03 17:34:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiesiog dar vienas mokestis, o surinktus pinigus pasidalins politiku seimos nariu kontroliuojamos organizacijos.
Atsakyti
-3

C
Cinikas
2021-03-03 17:28:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pono Gentvilo veiksmai neatitinka jo kalbu.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (38)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų