Šimonytė: gali nelikti dalies mokesčių lengvatų

Įstatymų pakeitimai, naikinantys ar keičiantys dalį mokesčių lengvatų, galėtų būti priimti šiemet arba kitąmet, bet įsigaliotų tik 2023-aisiais, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Anot jos, Vyriausybės programos priemonių plane numatytas siekis pataisas priimti dar šiais metais nesikerta su planu, jog pakeitimai įsigaliotų 2023 metais.

„Jeigu Vyriausybė suderins, sutars dėl tam tikrų siūlymų, kurie bus pateikti Seimui, tai jie galės būti pateikti tik rudens sesijai ir sėkmės atveju priimti iki metų pabaigos, o galbūt netgi sekančių metų pavasario sesijoje“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė I. Šimonytė.

„Laikantis tos nuostatos, kad neturėtų mokesčių įstatymų keitimai būti priiminėjami taip, kaip jie buvo priiminėjami praėjusioje kadencijoje, tai yra išvakarėse metų ir visaip kaip juos priklijuojant prie biudžeto, tai būtų visiškai logiška, net jei šie pakeitimai būtų priimti šiais metais, jie įsigaliotų nuo 2023 metų“, – tvirtino Vyriausybės vadovė.

Vyriausybės programos įgyvendinimo plane numatoma šių metų trečiąjį ketvirtį parengti teisės aktus, „nustatančius neefektyvių, apmokestinimo teisingumą iškreipiančių neterminuotų lengvatų atsisakymą“.

Mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikime vasarį finansų ministrė Gintarė Skaistė sakė, kad į valstybės biudžetą dėl mokestinių lengvatų per metus negaunama apie 2,2 mlrd. eurų pajamų, tačiau didžiosios jų dalies atsisakyti neketinama, todėl diskusijos vyks dėl lengvatų, kurių apimtis sudaro apie 790 mln. eurų. 

Numatoma peržiūrėti pelno reinvestavimo, žaliojo kurso skatinimą, pajamų nelygybės mažinimą, specialias apmokestinimo sąlygas ir lengvatas, investavimo ir ilgalaikio taupymo instrumentus ir savivaldos finansinio savarankiškumo stiprinimą.

Ministrė tvirtino, kad sprendimai dėl mokesčių, tikėtina, būtų priimti kitąmet ir įsigaliotų nuo 2023-ųjų.


Rašyti komentarą...
T
TT
2021-03-04 08:17:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mokesčius keliat Lietuvos žmonėms,po to remiate kitas šalis,iš mokesčų mokėtojų,tokia kaip Ukraina,kuri daug geriau gyvena nei mes.Sūnelis dar vakcina Moldova aprūpins.Kam ta priesaika,juk davėte ne tautai,ne Lietuvai,o tiems kuriuos remiant.kam tas pasirodymas ir žmonių kvailinimas.Dar turim gera prezidentą ir kaip žmogų,o anūkėlis veržiasi į prezidento postą visiems pataikaudamas,bjauru žiūrėti,juk anūkėlis vistiek to nepasieks.Kaip yra G.Nausėda,taip bus ir antra kadencija.Ši vyriausybė tik stumia į pražūtį,reikėtų išankstinių rinkimų,kad nebūtų šios valdžios.Turėjom valdžia,Skvarnelį, Karbauskį ir kitus,viskas ėjo gerin,atėjo šitie,viskas griūva.Tokios valdžios nereikia,užtenka tyčiotis.Dabar su kažkurią vakcina žmonės atsisako skiepytis,tai kam reikėjo užsakyti, tai tik pinigų plovimas.Anūkėlis siųs gal į Moldova ir vėl žmonių sąskaita.Gal anūkėli savo pinigais sumokėk ir siuntinėk kur nori.Lietuvos liaudis pakils,tai ne baltarusiai.Turėtu būti priš laikini rinkimai,užtenka konservatorių,anūkėlių,Šimonyčių ir kitu.Išrinko sveikatos ministrą,tai žodį vos surezga,gėda kad tokie vadovauja ir veda tautą į prąžūtį.Dar anūkėlis grąsina,senelis pašnibždėjo,ne tau anūkėli grąsinti Lietuvos tautai.,
Atsakyti
-7

H
Hmm
2021-03-03 20:01:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
o ko gero buvo galima tikėtis iš šios vyriausybės ? Užtat mokesčių pakėlimo tai tikrai
Atsakyti
-3

.
......
2021-03-04 01:23:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai viskas ka sugeba si vyriausybe.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų