• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus vasaros sezonui, itin karštomis dienomis, ypač, jei automobilyje nėra kondicionieriaus, kai kurie važiuoja ne tik atdarais langais, bet ir be viršutinių drabužių. Tą patį galima pamatyti ir tarp praeivių mieste – kaitinant saulei, dalis žmonių nusprendžia išsirengti. Tik kur yra ta riba?

Prasidėjus vasaros sezonui, itin karštomis dienomis, ypač, jei automobilyje nėra kondicionieriaus, kai kurie važiuoja ne tik atdarais langais, bet ir be viršutinių drabužių. Tą patį galima pamatyti ir tarp praeivių mieste – kaitinant saulei, dalis žmonių nusprendžia išsirengti. Tik kur yra ta riba?

REKLAMA

Pavyzdžiui, pernai kai kurie gyventojai piktinosi Vilniaus centre, prie upės, besideginančiais išsinuoginusiais poilsiautojais. Vis tik baudos yra taikomos ne visada – viskas priklauso nuo situacijos.

Ribojimų nėra, bet baudą skirti gali

Vilniaus miesto savivaldybė tv3.lt portalui komentavo taip: „Jei žmogus nėra visiškai apsinuoginęs ir savo veiksmas nesiekia tyčia pažeisti viešąją tvarką, tai iš esmės nelaikytina pažeidimu. Tačiau konkrečią situaciją turėtų vertinti policija.“

Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Gatulis antrino, kad ribojimų, draudžiančių asmenims būti pusnuogiams (pvz., su maudymosi kostiumėliais) viešose vietose, nėra nustatyta.

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik jis nurodė, kad, pagal visuomenės priimtas elgesio normas, asmenims viešosiose vietose būti nuogiems – nepriimtina, išskyrus nudistų paplūdimius.

REKLAMA

Anot pašnekovo, atsižvelgiant į konkrečią situaciją, jei viešoje vietoje pasirodo nuogas asmuo, savo veiksmais pažeidžiantis nustatytas elgesio normas, tai galėtų būti vertinama kaip nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas.

Už tai yra numatyta bauda nuo 30 iki 140 eurų. Nusižengimą padarius pakartotinai, bauda kyla iki 140–240 eurų.

Pažymėtina, kad už administracinius nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo 6 mėnesių iki 2 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Automobilis – irgi vieša vieta

Pasak Policijos departamento, teismai yra ne kartą pasisakę apie žmonių apsinuoginimą viešoje vietoje:

„Nepriklausomai nuo nuosavybės ar valdymo formos, vieta, kuri yra matoma pašaliniams asmenims, yra laikytina vieša vieta. O tai apima ir automobilio saloną.“

Taigi, atsižvelgiant į situaciją, net ir transporto priemonės viduje esantis apsinuoginęs asmuo gali gauti minėtą 30–240 eurų baudą.

Policija paminėjo, kad už administracinius nusižengimus ne tik baudžiama, bet turi būti ir užkardomas tolimesnis jo darymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai reiškia, kad nuogo asmens turi būti pareikalaujama pridengti intymias vietas iki būtino padorumo lygio.

Be to, už administracinį nusižengimą gali būti taikoma administracinio poveikio priemonė: įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose / kursuose.

Ir tai galioja visais atvejais – apsinuoginus tiek automobilyje, tiek mieste, parke ar paplūdimyje.

REKLAMA

Nudistų pliažų kopos – ne nudistams

Klaipėdos miesto savivaldybė primena, kad degintis nuogiems kopose – nederamas elgesys.

Mėgautis saulės voniomis be maudymosi kostiumėlių ar glaudžių negalima, net jei kopos yra šalia oficialių moterų, vyrų ar nudistų paplūdimių.

Anot viešosios tvarkos specialistų, oficiali paplūdimio riba apima teritoriją nuo jūros iki kopų pradžios, o kopos – jau tokia pati vieša vieta kaip ir visos kitos, kur degintis be rūbų nedera.

REKLAMA

„Vis dėlto, nemažai poilsiautojų, atvykusių į moterų, vyrų ir nudistų paplūdimius, nevengia degintis be rūbų ir šalia esančiose kopose. Greičiausiai dauguma tai daro ne piktybiškai, o dėl nežinojimo, todėl yra primenama apie taisykles.

Pastaraisiais metais, kai per kopas yra nutiesti pasivaikščiojimo takai, pasitaiko ir konfliktinių situacijų: vieni piktinasi besideginančiais, o šie – pro šalį einančiais žmonėmis“, – teigė uostamiesčio viešosios tvarkos specialistai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jie nurodė, kad deginimasis be rūbų viešose vietose, nepatenkančiose į paplūdimių ribas (tarp jų – ir kopose) yra laikytinas viešosios tvarkos pažeidimu (bauda – 30–240 eurų).

Už nuogybes paplūdimiuose – bauda iki 140 eurų

Viešosios tvarkos skyriaus specialistai vykdo patikrinimus, kurių metu tikrina, kaip laikomasi Saugaus elgesio Klaipėdos miesto savivaldybės paviršinių vandens telkinių vandenyje taisyklių.

„Tokiu atveju, jei asmenys būtų nuogi (nedėvintys maudymosi kostiumų ar dėvintys tik jų dalį) bendruose paplūdimiuose, būtų fiksuojamas šių taisyklių pažeidimas ir taikoma bauda nuo 16 iki 140 eurų. 

REKLAMA

Jei patikrinimų metu būtų užfiksuojama, kad nuogi asmenys yra ne paplūdimio zonoje, o kopose, būtų informuota policija“, – rašoma „Klaipeda.lt“ svetainėje.

Anot Kauno miesto savivaldybės atstovo, pastebėjus ar užfiksavus nuogus asmenis reikėtų kreiptis skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 bet kuriuo paros metu.

G. Gatulis aiškino, kad dėl tokių situacijų policija turėtų atlikti tyrimą ir surašyti administracinių nusižengimų protokolus, jeigu tai yra reikalinga.

„Skundų dėl nuogų ar apsinuoginusių žmonių Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius nėra gavęs“, – pridūrė pašnekovas.

O kodėl parade leido?
Kaip gi diena praeis be eilinių grasinimų dozės. Šiaip tai jau ima atrodyti, kad jei rusai užims bus ir tai daugiau laisvės
Neturi ką rašyti, bet straipsnių reikia. Kai smegenų ribotai, tada pasiima lt baudžiamąjį kodeksą. Pasirenka bk straipsnį ir rašo. Jeigu padarysi tą ir tą, tai būsi nubaustas.... Dar papilsto, ir rašinys sukurptas . Tokia rašinių serija jau tempiama ganai ilgą laiką.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų