• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė, į laisvąsias ekonomines zonas (LEZ) sukišusi per 130 mln. litų, dabar jose leis kurtis monstrams. Seimo narys Vaidotas Bacevičius siūlo šiose pramoninėse teritorijose leisti deginti ir gaminti plastiką bei kitas aplinkai pavojingas medžiagas. Taip esą naudingiau verslui. O žmonėms? – klausia dienraštis „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

V. Bacevičius Seime įregistravo Laisvųjų ekonominių zonų pagrindų įstatymo pataisas – siūlo iš įstatymo išbraukti punktą, draudžiantį LEZ teritorijose „plastiko ir kitų aplinkai pavojingų medžiagų gamybą, deginimą“.

REKLAMA

Pasak parlamentaro, toks apribojimas kiša koją verslui. Esą leidus deginti plastiką, nieko blogo nenutiktų, jei būtų laikomasi aplinkosaugos reikalavimų.

„Nemanau, kad dabar tokia įstatymo formuluotė atitinka šiandienos realijas. Tai neatitinka visuomenės ir viešojo intereso, nes jei būtų laikomasi standartų, galime gaminti plastiką, jį perdirbti, apdoroti“, – aiškino V. Bacevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Išgirdęs apie V. Bacevičiaus siūlymus, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Stanislovas Giedraitis pasipiktino.

Pasak jo, „plastiko gaminius reikia surinkti ir perdirbti, jokiu būdu ne deginti“. S. Giedraičio manymu, pramoninėse teritorijose turėtų veikti nebent plastiko perdirbimo įmonės, bet ne deginimo. Tokios pat nuomonės laikosi ir aplinkosaugos organizacijos „Atgaja“ tarybos narys Linas Vainius. Anot jo, įstatymo pataisos miglotos – nėra apibrėžiama, kas laikoma plastiko gaminiais. „Net neaišku, kas turima galvoje kalbant apie plastiko deginimą: bus deginamos jo atliekos ar žaliavos. Dėl atliekų deginimo mano nuomonė kategoriškai neigiama. Deginant bet kokias atliekas išsiskiria pavojingos medžiagos, jos vėliau patenka į aplinką, iš aplinkos – į maisto grandinę, vėliau į žmogaus maistą. Tai tokios medžiagos kaip dioksinai, furanai. Jos labai nuodingos, toksiškos, sukelia genetinius pakitimus, vėžinius susirgimus“, – sakė aplinkosaugininkas.

Beje, vienoje iš septynių pramoninių teritorijų – Klaipėdos LEZ – aplinką teršiantis monstras jau įpusėtas statyti, nors miesto gyventojai tam aktyviai priešinosi. Klaipėdos iniciatyvinė grupė pernai pavasarį surinko 15 tūkst. parašų už visuotinės apklausos aplinkosaugos klausimais surengimą. Tačiau dar tą pačią dieną, kai sąrašas buvo įteiktas, miesto valdžia parodė špygą ir davė statybos leidimą termofikacinei jėgainei, kurioje bus deginamos komunalinės atliekos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų