„Užtikrinome, kad visi „Laikinosios sostinės kredito“ indėlininkai, kuriems priklauso draudimo išmokos, jas gautų laiku. Tačiau norime priminti, kad, jeigu indėlininkai yra išvykę ar dėl kitų priežasčių negali šiuo metu atsiimti draudimo išmokos, jie tai galės padaryti ir vėliau, nes teisė į draudimo išmoką galioja 5 metus nuo draudžiamojo įvykio dienos”, - teigė Aurelija Mažintienė, “Indėlių ir investicijų draudimas” direktorė.
Draudimo įmonė gavusi duomenis iš „Laikinosios sostinės kredito“ apie indėlininkus ir jų turėtus indėlius ir pasirinkusi banką draudimo išmokoms išmokėti, pervedė 22,8 mln. litų draudimo išmokų 612 buvusių šios kredito unijos indėlininkų. „Pradėjus mokėti draudimo išmokas „Laikinosios sostinės kredito“ indėlininkams, didesnio jų srauto laukiame Kaune ir esame pasiruošę užtikrinti sklandų mokėjimo procesą. Tačiau draudimo išmokų gavėjai gali kreiptis į bet kurį „Danske Bank“ skyrių su asmens tapatybę įrodančiu dokumentu ir atsiimti jiems priklausančią draudimo išmoką“, - sako Darius Jasinskis, „Danske Bank“ Verslo plėtros tarnybos direktorius.
Bankas draudimo išmokų mokėjimą administruoja pagal „Indėlių ir investicijų draudimo“ pateiktus duomenis, indėlininkams nereikia imtis papildomų veiksmų ar patiems informuoti apie savo turėtą indėlį. Draudimo išmokų gavėjams, kurie jau yra „Danske Bank“ klientai, lėšos bus automatiškai įskaitytos į turimą sąskaitą. Indėlininkai, kurie pradėjus išmokėti lėšas neturi sąskaitos „Danske Bank“, galės ją atsidaryti atvykę į banko skyrių ir po to valdyti lėšas einamojoje sąskaitoje įprastais būdais. Danske Bank“ papildomų mokesčių už išmokų mokėjimą netaikys. Jeigu indėlininkai šiuo metu negali atsiimti draudimo išmokos, jie tai galės padaryti ir vėliau, nes teisė į draudimo išmoką galioja 5 metus nuo draudžiamojo įvykio dienos.
Draudžiamasis įvykis kredito unijai „Laikinosios sostinės kreditas" įvyko gegužės 9 d.