Kreivys: Ukraina neturėtų prekiauti baltarusiška elektra

Siekiant stabdyti Astravo atominės elektrinės (AE) antrojo bloko statybas yra būtina neprekiauti nesaugia elektra iš Baltarusijos, bendrame Lietuvos ir Ukrainos parlamentų užsienio reikalų komitetų posėdyje sakė Lietuvos energetikos ministras.

Pasak Dainiaus Kreivio, pradėjusi veikti Astravo AE jau buvo susidūrusi su gedimais ir darbo trikdžiais, kurie kelia rimtą rūpestį ir rodo didelį elektrinės nesaugumą, teigiama Seimo Užsienio reikalų komiteto pranešime.

Astravo atominė elektrinė yra geopolitinis projektas ir mūsų bendra grėsmė, todėl kviečiu kolegas ukrainiečius solidarizuotis stabdant jos tolimesnę plėtrą“, – sakė D. Kreivys.

Ukraina atnaujino elektros importą iš Rusijos ir Baltarusijos, kai nuo 2021 metų sausio 1 dienos nustojo galioti Ukrainos reguliatoriaus nutarimas dėl elektros prekybos pralaidumų Rusijos ir Baltarusijos jungtyse. Šiuo metu Ukrainos elektros importas išaugo ir sudaro 5 proc. visos suvartojamos elektros energijos, didžiausia importo dalis tenka Baltarusijai.


Rašyti komentarą...
T
Tik
2021-02-25 09:25:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar visai gedos nebeturi,viesai issistadydamas kvailiu? Nesirupina,kad salis turetu pigios elektros,uztai pataikauja tai nuosirdziai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų