• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pekinas antradienį perspėjo, kad nauji JAV muitai 18 mlrd. dolerių vertės importui iš Kinijos „smarkiai paveiks“ abiejų šalių santykius.

Pekinas antradienį perspėjo, kad nauji JAV muitai 18 mlrd. dolerių vertės importui iš Kinijos „smarkiai paveiks“ abiejų šalių santykius.

REKLAMA

„Tai smarkiai paveiks dvišalio bendradarbiavimo atmosferą“, – pranešime nurodė Kinijos prekybos ministerija.

Pekinas paragino JAV „nedelsiant ištaisyti savo klaidingus veiksmus ir atšaukti papildomas muitų priemones prieš Kiniją“.

Baltieji rūmai antradienį pareiškė, kad didina muitus 18 mlrd. dolerių vertės importui iš Kinijos. Taikomasi į tokius strateginius sektorius, kaip elektromobiliai, baterijos, plienas ir svarbūs mineralai. Pasak Baltųjų rūmų, muitai elektromobiliams šįmet padidės keturgubai, iki 100 proc., o muitai puslaidininkiams iki kitų metų išaugs nuo 25 iki 50 proc.

Toks sprendimas buvo priimtas peržiūrėjus muitus, įvestus prekybos kare tarp Vašingtono ir Pekino, kurio metu tuometinis prezidentas Donaldas Trumpas įvedė rinkliavas maždaug 300 mlrd. dolerių vertės Kinijos prekėms.

REKLAMA
REKLAMA

Vadinamasis 301 skyriaus tyrimas buvo pagrindinė priemonė, kuria D. Trumpo administracija naudojosi, kad galėtų pateisinti muitus. JAV prekybos įgaliotinis yra įpareigotas po ketverių metų įvertinti rinkliavų poveikį.

REKLAMA

Reaguodamas į naujausią pranešimą, Pekinas pažymėjo, kad „ryžtingai tam prieštarauja“. Anot jo, Vašingtonas „politizuoja ir naudojasi ekonomikos ir prekybos klausimais“. Pekinas kalbėjo apie „tipišką politinės manipuliacijos atvejį“.

Prekybos ministerija pridūrė, kad 301 skyriaus muitai „neatitinka konsensuso, kurį pasiekė abiejų valstybių vadovai, dvasios“, omenyje turėdama pernai įvykusį prezidentų Xi Jinpingo ir J. Bideno susitikimą. „Kinija imsis ryžtingų priemonių, kad apgintų savo teises ir interesus“, – pažadėjo ministerija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų