Kiek Lietuvoje uždirba geri pardavėjai?

Naujų rinkų įsisavinimas, sumenkusi pasiūla darbo rinkoje, aštrėjanti konkurencija verčia Lietuvos įmones kelti pardavimo vadybininkų atlyginimus. Uostamiestis siūlomų atlyginimų dydžiu jau prisivijo sostinę. Labiausiai augo fiksuotoji atlygio dalis ir visų pirma – mažai patyrusiems pardavėjams.

Tokias įžvalgas pateikia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt, kovą atlikęs pardavimo vadybininkams ir projektų vadovams Lietuvoje mokamų atlyginimų dydžio ir struktūros analizę.

„Dar 1938 m. žurnale „Tautos ūkis“ išspausdintame rašinyje „Pardavimo menas“ buvo rašoma, kad kiekvienam pardavėjui „kasdien teikiama labai daug ir labai įvairaus sunkumo reikalavimų“, todėl „jei tarnautojas tų reikalavimų tinkamai išpildyti negali, jis <...> mažina ar bent nedidina krautuvės apyvartos“, – pasakoja cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė. – Geras pardavėjas, „atitinkantis daug reikalavimų“ ir ypač turintis pardavimo patirties, šiandien vertinamas dar labiau. Štai profesionalams, turintiems trejų su puse metų ir didesnės pardavimo patirties, Vilniuje ir Klaipėdoje šiuo metu siūloma iki 1448 eurų į rankas. Kauno įmonių „lubos“ – 1361 euras. Čia įskaičiuotas ir fiksuotas atlyginimas, ir komisiniai.“

REKLAMA

Tačiau per metus labiausiai kito atlygis, siūlomas didelės darbo patirties neturintiems darbuotojams. Turintiems pusės metų ar mažesnį pardavimo stažą darbdaviai siūlo daugiausiai 834 eurus po mokesčių, prieš metus buvo siūloma 811 eurų. Labiausiai alga pakilo su pardavimu dirbusiems 1–1,5 metų. Jiems darbdaviai sutinka mokėti iki 1042 eurų, prieš metus siūlyta iki 956 eurų. Antroje vietoje – specialistai, turintys pusantrų–dvejų metų pardavimo patirties (1071 euras, prieš metus – 1014 eurų), trečioje – nuo pusės metų iki metų (atitinkamai 926 ir 869 eurai). Tokie atlyginimai siūlomi Vilniuje. Klaipėdos verslas vilniečius spėriai vejasi, o pardavėjams, turintiems 3–3,5 merų patirties, jau sutinka mokėti netgi daugiau nei sostinės įmonės! Maksimali klaipėdiečių siūloma alga siekia 1390 eurų, Vilniuje „lubos“ yra 1245 eurai. Tik Kaune pardavimo vadybininkų kol kas laukia mažesnės galimybės. Ši tendencija nekinta jau treji metai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų