Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyvūnų teisių gynėjai, piktindamiesi mažmeninės prekybos tinklo "Rimi" atsisakymu neprekiauti narvuose laikomų vištų kiaušiniais, Kaune bei Vilniuje savaitgalį surengė protestus, skelbia "Kauno diena".

Gyvūnų teisių gynėjai, piktindamiesi mažmeninės prekybos tinklo "Rimi" atsisakymu neprekiauti narvuose laikomų vištų kiaušiniais, Kaune bei Vilniuje savaitgalį surengė protestus, skelbia "Kauno diena".

REKLAMA
REKLAMA

Pasak organizacijos "Tušti narvai" vadovės Gabrielės Vaitkevičiūtės, jie pradėjo kampaniją prieš "Rimi", nes jau pusmetį nepavyksta susitarti su šiuo parduotuvių tinklu. Pasak jos, kiti Lietuvoje veikiantys prekybos tinklai jau yra įsipareigoję atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių iki 2024-2025 metų,saldainių gamintoja "Naujoji rūta" šių produktų savo gamyboje įsipareigojo atsisakyti per trejus metus.

Rugpjūčio pradžioje apie 50 protestuotojų jau buvo surengę panašią protesto akciją prie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Vilniuje. Ši organizacija neseniai paviešino vaizdus, kurie, kaip teigiama, daryti Ausieniškių ir Kaušėnų kaimuose esančiuose paukštynuose.

„Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovės Giedrės Bielskytės komentaras:

„RIMI Lietuva“ yra išsikėlusi tikslą padidinti ant kraiko, laisvai laikomų ir ekologinių vištų kiaušinių asortimentą ir atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių per kuo trumpesnį laiką. Tačiau šis mūsų siekis tiesiogiai priklauso nuo tiekėjų galimybės tiekti tokius kiaušinius bei pirkėjų galimybių mokėti didesnę kainą už laisvai laikomų vištų kiaušinius. Esame įsitikinę, kad pirkėjų sąmoningumas augs, o gamintojai prisitaikys prie besikeičiančių vartotojų įpročių.

REKLAMA
REKLAMA

Gerbiame pirkėjų teisę turėti pasirinkimą, tad skatindami tvaresnį pasirinkimą ir didesnį žmonių sąmoningumą, mes savo parduotuvių lentynose bei leidiniuose pirkėjų patogumui informuosime, ką reiškia kiaušinių žymėjimas, kad pirkėjas galėtų pasirinkti sau tinkamą prekę. Šiuo metu RIMI parduotuvių lentynose galima įsigyti visų keturių kategorijų kiaušinių.

Mes patys dedame daug pastangų, kad į mūsų lentynas pateiktų produktai tik iš tų ūkių, kurie atitinka gyvūnų gerovės reguliavimą, tad esame nusivylę, kad organizacija „Tušti narvai“, kovojanti už kilnų tikslą, ėmėsi žeminančių mūsų įmonę priemonių, vietoj to, kad rūpintųsi vartotojų edukacija ir diskutuotų su institucijomis dėl įstatyminės bazės, nuostatų. Mums yra nepriimtini organizacijos veikimo būdai, principai ir metodai, manome, kad taip elgtis yra neetiška.

REKLAMA
REKLAMA

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnyba nenustatė pažeidimų mūsų tiekėjų ūkiuose, mes patys taip pat reguliariai audituojame mūsų tiekėjus, ir jų paukštynuose tokio elgesio su gyvūnais atvejų nesame užfiksavę.

Mes ir toliau kruopščiai prižiūrėsime, kad prekės „Rimi“ lentynose būtų tik iš tvarių ūkių, taip pat bendradarbiausime su visomis atsakingomis institucijomis, sprendžiant klausimą apie narvuose laikomų vištų pardavimą Lietuvoje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų