Fondų investicijas į smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą Lietuvoje labiausiai apriboja verslininkų nepasitikėjimas. Plėtrai nėra palankūs ir įstatymai bei teismų praktika. Šie barjerai lemia tai, kad skirtingais metais pagal privataus kapitalo fondų investicijas Lietuva nuo Europos Sąjungos (ES) vidurkio atsilikdavo nuo kelių iki keliasdešimties kartų. Tokią nuomonę išreiškė Estijos ambasadoje Vilniuje vykusioje diskusijoje dalyvavę investavimo ekspertai bei fondų atstovai.

Estijos ir Švedijos prekybos rūmų Lietuvoje bei advokatų kontoros VARUL organizuotame seminare „Modernios verslo finansavimo galimybės Lietuvoje: privatus kapitalas ir rizikos kapitalas“ diskutuota apie tai, ar Lietuvoje pakankamai išnaudojami privataus ir rizikos kapitalo fondai.

„Tarp smulkiųjų verslininkų yra labai daug baimių, kad atėjęs į bendrovę rizikos kapitalo fondas ją nuskriaus, pavyzdžiui, atleis žmones. Apie tai, kaip mes veikiame, tenka aiškinti kur kas daugiau nei planavome“, - sakė investuoti į perspektyvias Lietuvos bendroves įsteigto rizikos kapitalo fondo „Verslo angelų fondas I“ valdytoja Daiva Rakauskaitė.

2010 metų spalį rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ atliktos įmonių vadovų apklausos duomenimis, su rizikos kapitalo fondais nėra susidūrusios 92 proc. Lietuvos bendrovių, o 55,5 proc. vadovų nevertina tokių fondų kaip galimo finansavimo šaltinio.

REKLAMA

Investavimo ekspertų teigimu, finansinės krizės laikotarpiu smulkus ir vidutinis verslas Lietuvoje pradėjo aktyviau ieškoti alternatyvių verslo finansavimo galimybių, tokių kaip privataus kapitalo ir rizikos kapitalo fondai. Tačiau iki šiol jos neišnaudojamos taip efektyviai ir plačiai kaip kitose rinkose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų