Nuo kito šildymo sezono pradžios Kalvarijos šilumos ūkį eksploatuoti perims privačios bendrovės. Išnuomojus jį, neišvengiamai didės centralizuotai tiekiamos šilumos kainos. Vargu ar jos pavys Vilniuje daugiau kaip 50 proc. didėjančius tarifus, rašo „Lietuvos žinios“.

Pasak Kalvarijos savivaldybės mero Jono Ščeponio, priimtas tarybos sprendimas išnuomoti visą savivaldybės šilumos ūkį ir rengiami reikalingi dokumentai. Birželį tikimasi skelbti nuomos konkursą, kad iki šildymo sezono pradžios nuomininkas suspėtų tinkamai jam pasiruošti.

„Dar 2005 metais buvo svarstomos galimybės išnuomoti šilumos ūkį, bet tai padaryta nebuvo. Šį kartą mes tikrai žinome, kad vienas pretendentas jį nuomoti yra“, - teigė J.Ščeponis.

Ūkis necentralizuotas

Išsinuomoti Kalvarijos šilumos tinklus, nelaukdama konkurso, norą jau yra pareiškusi bendrovė „Litesko“, kuri Marijampolės apskrityje jau nuomoja Marijampolės, Kazlų Rūdos bei Vilkaviškio šilumos tinklus. „Litesko“ į Kalvarijos savivaldybės šilumos ūkį yra numačiusi investuoti apie 3,7 mln. litų, taip pat perimti visus savivaldybės finansinius įsipareigojimus Pasaulio bankui, kurio lėšomis buvo rekonstruota viena Kalvarijos miesto katilinė.

Kalvarija - bene vienintelis miestas Lietuvoje, kur sovietiniais laikais nebuvo įdiegta centralizuota šilumos tiekimo sistema. Atskiros katilinės iki šiol yra išlikusios prie vidurinės mokyklos, ligoninės, kai kurių daugiabučių gyvenamųjų namų, buvusiame kariniame miestelyje. Iš viso tik 5 tūkst. gyventojų turinčiame mieste yra 8 visuomeninius pastatus bei daugiabučius namus šildančios katilinės. Dauguma jų - 20-30 metų ir yra moraliai pasenusios.

REKLAMA

Vienintelė katilinė prie vidurinės mokyklos buvo rekonstruota, tačiau jos pajėgumas teišnaudojamas mažiau nei trečdaliu. Prieš penkerius metus buvo parengtas Kalvarijos katilinių pertvarkymo sujungiant jas į vieną tinklą projektas, tačiau jis nebuvo įgyvendintas.

Šiuo metu Kalvarijos šilumos tinklus eksploatuoja savivaldybei priklausanti UAB „Kalvarijos komunalininkas“. Ji yra įklimpusi į skolas ir, savivaldybės vadovų įsitikinimu, jau nebegali tinkamai pasiruošti būsimam šildymo sezonui. Neabejojama, kad išnuomojus šilumos ūkį neišvengiamai didės centralizuotai tiekiamos šilumos kainos, tačiau kiek - prognozuoti niekas nesiryžta.

Vilniuje kova tarp valdžios ir energetikų

Kaip pranešė BNS, Vilniuje centralizuotai tiekiama šilumos energija šią vasarą turėtų pabrangti 52,84 proc. - nuo 14,76 iki 22,56 cento už kilovatvalandę (kWh).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų